עצבים על המשחקים באי ביי

דיונים על משחקים, אמולטורים וכל מה שקשור ברטרו גיימינג - ארקייד וקונסולות
dj_anubis
מאסטר
מאסטר

עצבים על המשחקים באי ביי

שליחה על ידי dj_anubis »

לפני כמה שנים יצא לי לקנות כל מיני משחקים באי ביי גם למחשב וגם לקונסולות, הסתכלתי לאחרונה שוב בEBAY סתם בשביל הסקרנות על מחירים של כל מיני משחקי גיימבוי וNES לא בשביל לקנות, אלא כדי להתעניין במחירים

ההרגשה שלי שזה פשוט מזמן עבר את גבול הטעם הטוב, אפשר למצוא שם משחקים נגיד ב-20-30 שקל נגיד למשחק מסוים אבל 30 דולר משלוח, כאילו מעמיסים את המחיר האמיתי על המשלוח, זה ממש מבאס ומעצבן...

סתם רציתי לשתף אותכם...
Ax=Battler
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

Re: עצבים על המשחקים באי ביי

שליחה על ידי Ax=Battler »

מחירי משלוח גבוהים זו מחלה ידועה באיביי כדי להסוות מחירים גבוהים. אבל לדעתי הבעיה האמיתית היא מה שרבים הבינו כבר לפני שנתיים שלוש- זה נהיה יותר ויותר יקר להיות אספן של משחקים ישנים. אני אישית הבנתי את זה כשניסיתי לבנות לעצמי אוסף של משחקי streets of Rage ונוכחתי לגלות שהמחירים של SOR3 רק עולים ועולים ועולים.
gushacha
יועץ
יועץ

שליחה על ידי gushacha »

המשלוחים מארה"ב בד"כ יקרים ללא פרופורציות.
שים לב שמשלוח בתוך ארה"ב למשחקים האלו הוא בד"כ חינם, ככה שהמשחקים לא באמת יקרים. הם יקרים לייבוא ארצה.
UberFreak
מתקדם
מתקדם

שליחה על ידי UberFreak »

ארה"ב כבר שנים "מובילה" במחירי משלוח הזויים, אבל זאת המגמה בהרבה מדינות.
קנדה לא פחות יקרה ובבריטניה אפשר לשלוח חבילות במשקל גדול מ-2 קילו רק דרך חברות שילוח, מה שמקפיץ את המחיר לשמיים (ועוד לא הזכרתי את העמלות שהחברות האלו גובות על שחרור החבילה...).

אני כבר לא קונה כלום מאיביי, חוץ מכל מני מתאמים וכבלים מסין עם משלוח חינם.
לכל השאר יש אלטרנטיבות. לא חסרות קהילות פורומים של אספנים בחו"ל, יצא לי כמה פעמים להחליף ציוד עם אספנים אירופים ויצא מאד משתלם לדעתי.

אם רק הנושא היה מפותח יותר בארץ :cry:
אולדסקול
מתקדם
מתקדם

שליחה על ידי אולדסקול »

dj_anubis כתב:לפני כמה שנים יצא לי לקנות כל מיני משחקים באי ביי גם למחשב וגם לקונסולות, הסתכלתי לאחרונה שוב בEBAY סתם בשביל הסקרנות על מחירים של כל מיני משחקי גיימבוי וNES לא בשביל לקנות, אלא כדי להתעניין במחירים

ההרגשה שלי שזה פשוט מזמן עבר את גבול הטעם הטוב, אפשר למצוא שם משחקים נגיד ב-20-30 שקל נגיד למשחק מסוים אבל 30 דולר משלוח, כאילו מעמיסים את המחיר האמיתי על המשלוח, זה ממש מבאס ומעצבן...

סתם רציתי לשתף אותכם...
בעיה מוכרת. eBay עברו לשיטת משלוח חדשה שבה המוכר שולח את הפריט לאיביי, ואיביי שולחים את הפריט לאן שהוא צריך להגיע - וזה טוב בשבילנו כי עכשיו כל מוכר יכול להציע את הפריטים שלו לחו"ל, אבל מצד שני זה רע כי המחיר הקבוע של איביי למשלוח לארץ הוא 30 דולר (לחבילות קטנות).

אז תתכונן לראות הרבה מחזיקי מפתחות ששוקלים גרם ועולים חצי שקל, עם 100 שקל משלוח.

מה שכן, יש חנויות משחקי רטרו באינטרנט עם מחירים כמו באיביי אבל עם משלוח חינם (גם לארץ), ויש קהילות אספנים ששם אפשר לסגור ביניכם איך לשלם על המשלוח.
dj_anubis
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי dj_anubis »

אולדסקול יש לך המלצות לאתרים כאלה?
אולדסקול
מתקדם
מתקדם

שליחה על ידי אולדסקול »

dj_anubis כתב:אולדסקול יש לך המלצות לאתרים כאלה?
הכי טוב שאני משתמש בו כרגע זה JJgames.com. אתר מצויין ומומלץ עם משלוחים בחינם לארץ עד קילו אני חושב. אפשר להזמין בכיף כמה משחקים בחבילה במשלוח חינם.
בנוגע לפורומים של אספנים, יש הרבה. אני ממליץ אישית על GameTZ אם לא מפריע לך ללמוד קצת איך להשתמש בו. זה אתר מאוד רציני וצריך טיפה להתאקלם.
strider1911
יועץ
יועץ

שליחה על ידי strider1911 »

המחירים בהחלט זינקו בשנה האחרונה וזה בעיקר באשמת השיטת משלוח החדשה מארצות הברית. מה שאני לא מצליח להבין זה איך זה שיש כלכך הרבה מוכרים שמספיק מטומטמים בשביל להשתמש בשיטה הזאת?
כמה מאמץ זה חוסך להם אחרי הכל? ההבדל היחיד זה הכתובת שהם כותבים על החבילה.
אם מסתכלים על המחירים שבהם נסגרות עסקאות ומתעלמים מעלות המשלוח רואים את הדבר הבא:

המחיר קניה הכי נמוך של מוצר X הוא כשהמשלוח בתוך ארצות הברית בלבד, זה יכול להיות מגוחך כמו 5 דולר לקונסולה. הבא בתור זה עם השיטה החדשה, רווח קצת יותר גבוה כי בכל זאת הקהל נהיה עולמי. אבל המחיר קניה הגבוה ביותר מהשלושה יהיה למוכר ששולח לכל העולם בלי השיטה החדשה (שוב, אני מסתכל רק על המחיר לא כולל משלוח).
אם אני שמתי לב לזה, ואני לא אמריקאי. אז כמה מטומטם באמת האמריקאי הממוצע שמוכר באיביי?
אולדסקול
מתקדם
מתקדם

שליחה על ידי אולדסקול »

strider1911 כתב:המחירים בהחלט זינקו בשנה האחרונה וזה בעיקר באשמת השיטת משלוח החדשה מארצות הברית. מה שאני לא מצליח להבין זה איך זה שיש כלכך הרבה מוכרים שמספיק מטומטמים בשביל להשתמש בשיטה הזאת?
אם מסתכלים על המחירים שבהם נסגרות עסקאות ומתעלמים מעלות המשלוח רואים את הדבר הבא:

המחיר קניה הכי נמוך של מוצר X הוא כשהמשלוח בתוך ארצות הברית בלבד, זה יכול להיות מגוחך כמו 5 דולר לקונסולה. הבא בתור זה עם השיטה החדשה, רווח קצת יותר גבוה כי בכל זאת הקהל נהיה עולמי. אבל המחיר קניה הגבוה ביותר מהשלושה יהיה למוכר ששולח לכל העולם בלי השיטה החדשה (שוב, אני מסתכל רק על המחיר לא כולל משלוח).
אם אני שמתי לב לזה, ואני לא אמריקאי. אז כמה מטומטם באמת האמריקאי הממוצע שמוכר באיביי?
הם בדרך כלל לא חושבים בכלל על הקהל הבינלאומי. יש המון אמריקאים שלא מדמיינים שמישהו מחוץ לארה"ב יתעניין במשחקים אמריקאיים, או שאפילו יצא לנו להתוודע לקיומם.

יש כאלה שכן יודעים שמכשירים ומשחקים אמריקאיים נמכרים בחו"ל אבל הם פשוט מרימים Listing עצלני ב-2 דקות ונותנים לאיביי לדאוג להכל. יש להם את הפריבילגיה הזאת, אז הם מנצלים אותה. ולא באמת אכפת להם אם זה פוגע בקונים מחוץ לארה"ב. אם הייתי גר בארה"ב, לא בטוח שגם אני הייתי משקיע בקונים מחו"ל. 90% מהשוק נמצא אצלם גם ככה. זה חוסך להם את ההתעסקות ואת הבדיקה של כמה זה עולה ואיך לשלוח למדינות אחרות.
strider1911
יועץ
יועץ

שליחה על ידי strider1911 »

אולדסקול כתב:
strider1911 כתב:המחירים בהחלט זינקו בשנה האחרונה וזה בעיקר באשמת השיטת משלוח החדשה מארצות הברית. מה שאני לא מצליח להבין זה איך זה שיש כלכך הרבה מוכרים שמספיק מטומטמים בשביל להשתמש בשיטה הזאת?

הם בדרך כלל לא חושבים בכלל על הקהל הבינלאומי. יש המון אמריקאים שלא מדמיינים שמישהו מחוץ לארה"ב יתעניין במשחקים אמריקאיים, או שאפילו יצא לנו להתוודע לקיומם.

יש כאלה שכן יודעים שמכשירים ומשחקים אמריקאיים נמכרים בחו"ל אבל הם פשוט מרימים Listing עצלני ב-2 דקות ונותנים לאיביי לדאוג להכל. יש להם את הפריבילגיה הזאת, אז הם מנצלים אותה. ולא באמת אכפת להם אם זה פוגע בקונים מחוץ לארה"ב. אם הייתי גר בארה"ב, לא בטוח שגם אני הייתי משקיע בקונים מחו"ל. 90% מהשוק נמצא אצלם גם ככה. זה חוסך להם את ההתעסקות ואת הבדיקה של כמה זה עולה ואיך לשלוח למדינות אחרות.
אפילו אם אתה לא יודע כלום ברטרו, אין לך מושג מי הקהל ולמעשה למיטב ידיעתך ברגע שזה יוצא מהדואר זה נשלח אל ארץ לא נודעת שלא קיימת בכדור הארץ עדיין אתה אמור לשים לב שכשאתה עושה משלוח לכל העולם סכום המכירה שאליו אתה מגיע הרבה יותר גבוה מאשר כשאתה מוכר רק בתוך ארצות הברית. למה להפסיד כסף? אם אתה לא מנסה להרוויח אז למה אתה מוכר תזרוק לפח.
שלח תגובה