אוף טופיק: למה אני מתעקש עדיין לתחזק את הפורום מחוץ לפייסבוק

דיונים על משחקים, אמולטורים וכל מה שקשור ברטרו גיימינג - ארקייד וקונסולות
Ax=Battler
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

אוף טופיק: למה אני מתעקש עדיין לתחזק את הפורום מחוץ לפייסבוק

שליחה על ידי Ax=Battler »

פייסבוק וגוגל שולטים בחיינו הרבה מעבר למה שרוב האנשים מבינים.
אבל בזמן שגוגל שולטת בחיפושים ובפרסומות, פייסבוק רוצה לשלוט בתוכן עצמו.
פתחתי לאתר דף פייסבוק בעיקר לפוסטים קטנים של תמונות, סרטונים וגיפים מצחיקים. בקטנה. הפוסטים העיקריים עדיין מפורסמים בבלוג האתר עם הפניות מפייסבוק אליו.

ד"א הדף בדיוק הגיע ל 100 לייקים. אחרי יותר משנה. מדהים... :? אני פאקינג מרגיש כמו אמן מיוסר שלא מוערך בזמנו :lol:

אז פייסבוק מחזיקה אצלה את כל התוכן ה"קליל" של האתר, בזמן שהתוכן ה"כבד" שהוא הפוסטים המושקעים, על תמונותיהם, עדיין שייך לנו ויושב בשרת נפרד בתשלום.
אבל בהרבה קבוצות (שמתפקדות למעשה בתור אתרים, כפי שתפסנו אותם לפני ש f השתלטה) המצב הוא שפייסבוק מחזיקה הכל הכל אצלה. כל הפוסטים, התמונות, הסרטונים, הטקסטים שאנשים משקיעים וכותבים - הכל יושב אצל פייסבוק ויש לה דה-פקטו בעלות מוחלטת על הגישה אליו. יום אחד פייסבוק תחליט לקחת כסף על הגישה לחומר הזה, ובכל מיני דרכים יצירתיות היא תחסום את הגישה אליו אם לא נשלם להם.

ונראה שהיום הזה הולך ומתקרב:
http://mizbala.com/digital/social-media/109071

ההתעקשות על אוטונומיות היא אולי אינדיקציה לגילי המאוחר (ואני אכן בשלהי שנות ה 30 שלי), אבל האתר הוא עדיין תחביב אהוב ולא אוותר על העצמאות שלו מול מפלצת הפייסבוק.

having said that אתם עדיין מוזמנים לעשות לייק :D
https://www.facebook.com/vgfreak
Barawer
מתקדם
מתקדם

Re: אוף טופיק: למה אני מתעקש עדיין לתחזק את הפורום מחוץ לפייסבוק

שליחה על ידי Barawer »

למרות שעיקר הפעולה שלי היא אכן בפייסבוק, אני מאוד אוהב להכנס לפורום ולכתבות שלך. אני שמח שאתה עוד מחזיק אותו.
וזה קצת מלחיץ, אבל לא משהו שלא צפינו..
gushacha
יועץ
יועץ

שליחה על ידי gushacha »

אני מאוד בעד הגישה להחזיק את האתר "חופשי" מחוץ לפייסבוק.
זה מצויין - המשך כך!
oompi
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי oompi »

לדעתי האתר והפורומים עוקפים בהרבה את הפייסבוק.
כמו כן, כל השם וכל המקור ל VGFREAK הוא באתר
אני אישית הייתי רוצה לראות באט ובעונה אחת גם את האתר הסטטי (הארכיון איך שאתה קורה לו), את הבלוג ואת הפורום וכן גם את הפייסבוק.
זה מן סוג של מאגר שמכים אתרים מגיע אליו.

הפייסבוק זה פשוט אסון שהולך להחריב לנו את כל הרשת בסוף.
אנשים גולשים בו כמו זומבים. ובפועל הוא רק מצמצם את תכומי העניין והדיון והתוכן.
בפייסבוק כעיקרון (כנראה כמו בבלוג {להבדיל צ'ט}) הכל מוגבל על התוכן שמוצג בהודעה האחרונה (או באלבום התמונות), שרק מה שמוצג בה (גם אם סירטון) זוכה לתשומת לב ולתגובות.
כאילו שתוכן סטטי. כמה שיהיה נגיש לא מעניין יותר? וזה לא נכון לדעתי!!!
לתוכן ססטי: אתר + פורום + ספר + מאגר משחקים, מאגר סרטונים וסרטים (יוטיוב), מאגר אתרים (גוגל). יש לדעתי חשיבות רבה מאוד.
ואם בגלל פייסבוק זה יהפוך בתשלום, אנשים בכלל יעזבו את האינטרנט.

נ.ב: לאחרונה נתקלתי בזה שאפשר לרכוש מקום למרטונים שהאוניברסיטה מארגנת דרך דף פייסבוק, כן... דרך פייסבוק ממש.
יש לי תחושה ממש לא טובה, שגם את אתרי המכירות פייסבוק תחליף. משהוא כבר לא כשורה כאן.

להזכירכם... כמו שאמרתי כבר, פייסבוק אמור להיות דינאמי ובפועל כל מה שחי בו זה רק ההודעה האחרונה / הודעות האחרונות מכל הקבוצות והאנשים שהגולש / מתמש רואה.
ז"א: 99% מהפייסבוק זה סתם ארכיון מידע שכנראה לא ייעניין אף פעם אף אחד.
בגלל זה זה נראה ממש לא תקין העובדה שפייסבוק משגשג.

*הייתה פעם כתבה על סגירת אתר "מקושרים" שהיה פרוייקט כזה בארץ שהיה דומה לפייסבוק.
-טוב לא אעמיס על ההודעה. כתבתי כבר הרבה. אמשיך בהודעה נוספת :lol:
R A V E N
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

שליחה על ידי R A V E N »

גם אני בעד הפורום! חבל רק שכבר אין פה אנשים. פעם הייתה פה אחלה פעילות
אגב אם כבר מדברים על תוכן של תמונות וזה, אז כל התמונות שלי שפרסמתי במשך שנים פה בפורום נמצאות ב ImageShack שלפני כמה שנים החליט להיות בתשלום ואני כבר שילמתי להם בפעם שניה על מנוי שנתי רק בשביל שהתמונות שלי ימשיכו להופיע. די מעצבן אבל אין מה לעשות
תמונה
ondskan56
מתקדם
מתקדם

שליחה על ידי ondskan56 »

גם אני בעד פורומים ואתרים יותר מאשר הפייסבוק... מכל כך הרבה סיבות שהרבה אנשים פירטו פה.
קשה להתחרות בפייסבוק היום, אם רוצים למשוך אנשים אז עושים קבוצות ופרסום בפייסבוק, לצערי ככה זה עובד.
בשביל להיכנס ולהגיב בפורום אנשים צריכים להירשם, שכנראה אף אחד לא ישקיע יותר מידי זמן היום בשביל זה, אנשים חסרי סבלנות.
מעבר לזה אין גישה נוחה מהנייד לפורום כמו אפליקציה (לא יודע איך רואים את הפורום בדפדפן).
אנשים לרוב נכנסים לפייסבוק בצורה אוטומטית וגולשים סתם כדי להעביר את הזמן, אני חושב שזה מראה שפורומים ואתרים קצת יותר איכותיים מהתוכן בפייסבוק.
אני תומך בפורום ובאתר בצורה מלאה! נשאיר אותם בחיים :)
Ax=Battler
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

שליחה על ידי Ax=Battler »

R A V E N כתב:כל התמונות שלי שפרסמתי במשך שנים פה בפורום נמצאות ב ImageShack שלפני כמה שנים החליט להיות בתשלום ואני כבר שילמתי להם בפעם שניה על מנוי שנתי רק בשביל שהתמונות שלי ימשיכו להופיע
קודם כל - תודה רבה! אני מעריך את זה מאד!
אני הורדתי בזמנו מ Imageshack את מה שיכולתי ועדכנתי את הפוסטים החשובים לי בתמונות מאתרים אחרים כמו imgur. בנוסף, מדי פעם כשאני עושה חיפוש של נושאים ישנים ונתקל בפוסטים עם קישורים שבורים ל Imageshack אני מתקן גם אותם.
מקווה ש Imgur לא ילכו בדרך של Imageshack... אם כן, נחשוב על פתרון. העלאת כל התמונות ישירות לאתר אכן אפשרית, אבל גיבוי ושחזור שלהם יהיה ארוך ומלא תקלות. מזכיר שאני בן אדם אחד, והאתר הוא רק תחביב.
ondskan56 כתב:אין גישה נוחה מהנייד לפורום כמו אפליקציה (לא יודע איך רואים את הפורום בדפדפן)
ממש לא נכון! נסה לגלוש לאתר/לפורום מהדפדפן. אני מבטיח שתופתע לטובה.
ondskan56
מתקדם
מתקדם

שליחה על ידי ondskan56 »

Ax=Battler כתב:
R A V E N כתב:כל התמונות שלי שפרסמתי במשך שנים פה בפורום נמצאות ב ImageShack שלפני כמה שנים החליט להיות בתשלום ואני כבר שילמתי להם בפעם שניה על מנוי שנתי רק בשביל שהתמונות שלי ימשיכו להופיע
קודם כל - תודה רבה! אני מעריך את זה מאד!
אני הורדתי בזמנו מ Imageshack את מה שיכולתי ועדכנתי את הפוסטים החשובים לי בתמונות מאתרים אחרים כמו imgur. בנוסף, מדי פעם כשאני עושה חיפוש של נושאים ישנים ונתקל בפוסטים עם קישורים שבורים ל Imageshack אני מתקן גם אותם.
מקווה ש Imgur לא ילכו בדרך של Imageshack... אם כן, נחשוב על פתרון. העלאת כל התמונות ישירות לאתר אכן אפשרית, אבל גיבוי ושחזור שלהם יהיה ארוך ומלא תקלות. מזכיר שאני בן אדם אחד, והאתר הוא רק תחביב.
ondskan56 כתב:אין גישה נוחה מהנייד לפורום כמו אפליקציה (לא יודע איך רואים את הפורום בדפדפן)
ממש לא נכון! נסה לגלוש לאתר/לפורום מהדפדפן. אני מבטיח שתופתע לטובה.
אתה צודק, הפורום אכן ממש יפה ונוח מהנייד :) חוזר בי
jackiabu
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי jackiabu »

אכן הפייסבוק השתלט על חיינו, אבל חד משמעית הוא לא תחליף לאתר, מקווה שתמשיך לתחזק ולפרסם באתר. ;)
UberFreak
מתקדם
מתקדם

שליחה על ידי UberFreak »

חזק ואמץ!

אין ולא תהיה לי נוכחות בשום "רשת חברתית".
רק חבל לי שכל-כך הרבה פורומים בארץ נעלמו בגלל פייסבוק.

לפחות בחו"ל זה עדיין לא המצב.
שלח תגובה