ספרו קצת: אייך אתם התוודעתם לראשונה לאימולטורים?

דיונים על משחקים, אמולטורים וכל מה שקשור ברטרו גיימינג - ארקייד וקונסולות
E T
מתקדם
מתקדם

Re: ספרו קצת: אייך אתם התוודעתם לראשונה לאימולטורים?

שליחה על ידי E T »

אני חושב שקראתי על MAME פעם ראשונה בקפטן אינטרנט ב97 או 98 כשהמשחק הכי מתקדם שם היה פאקמן. אחר כך עשיתי הפסקה של שנה וחצי, ואז גיליתי את Nesticle (בחיפוש ביאהו של מאריו או משהוא כזה...) ויותר מאוחר את Gencyst,kgen98 וכמובן Zsnes ...

הדיסקים האלו שEvil-U הזכיר הופיעו לדעתי שנה או שנתיים אחרי. לא מתחבר לי בדיוק עם "אמצע שנות ה90".

אבל משום מה אני זוכר במיוחד את היום שבו סוף סוף עשו Dump לKirby Superstar באנגלית...

שיט... עכשיו נזכרתי שבעצם האמולטור הראשון ראשון שניסיתי היה של קומודור, והוא הגיע על דיסק של Megazine (מגזין המשחקים של הד ארצי). היה שם דיסקט אחד עם דמו מגניב של ויטנאם. אז עוד לא ידעתי בעצם שזה נקרא אמולטור. בכל מקרה, אף פעם לא אהבתי יותר מדי אמולטורים של מחשבים ישנים, כי לא שיחקתי בהם בעצם במציאות :lol: (חוץ מאפל 2 שהיה לנו בבית ספר)
Evil-u
יועץ
יועץ

שליחה על ידי Evil-u »

Nesticle!
תמונה

ככה קראו לאימולטור הזה שקניתי, וזה באמת היה בסוף שנות ה90, באמצע העשור היו הדיסקים המחורבנים האלו של הDEMO אים.
LONG LIVE NINJA GAIDEN
alexkidd
מומחה
מומחה

שליחה על ידי alexkidd »

טוב אני רואה שאני ממש לא היחיד שגם התחיל מהדיסקים של ה400 משחקי מגסון ב-50 שקל :lol:
אז ככה זה התחיל גם אצלי. יותר מאוחר קראתי בעיתון שסוני מתכננת לתבוע את היוצרים של האמולטור BLEEM (אחד האמולטורים הראשונים אגב) וזה נורא סיקרן אותי איך אפשר לשחק משחקי קונסולה במחשב...
תקופה קצרה אחרי זה חבר שלי הראה לי אמולטור של N64 ונורא התלהבתי מזה אבל גם אכלתי תלב על זה שהמחשב שלי בזמנו לא היה חזק מספיק להריץ את זה :(
אז חשבתי לעצמי אם יש אמולטור לN64 יש כנראה גם למאסטר סיסטם שהיה לי כשהייתי ילד. אחרי חיפושים ארוכים באינטרנט של פעם (הממש ממש איטי ובתשלום לפי מונה של בזק :shock: ) מצאתי את האמולטור MEKA וגם כל המשחקים של הסגה והיה ממש כיף להתרפק על הילדות של פעם והכל.
אחרי זה התוודעתי גם למשחקי מכונות שמזה הכי התלהבתי. אז בהתחלה היה לי את CALLUS שהריץ משחקים של קאפקום משנים 89-94 כולל סטריט פייטר וקפטן קומנדו שתמיד אהבתי שהיה במכונות בקניון ליד הבית שלי כשהייתי ילד.
היה לי גם את MAME אבל בהתחלה לא התלהבתי ממנו הוא הציג את המשחקים עם גרפיקה מפוקסלת, היו מעט מאוד משחקים שאהבתי (בשנת 2000) וגם למשחקים הדי כבדים לאותה תקופה המחשב שלי הציג אותם באיטיות בלתי נסבלת.
שנה אחרי זה טסתי עם המשפחה לטיול בפריז ונזכרתי שהיה את הכתובת של היוצר של MEKA. קוראים לו עומאר קורנו (OMAR CORNUT) והוא גר שם. אז ניצלתי את ההזדמנות גם לבקר אותו לראות מי הבנאדם מאחורי האמולטור וגם לתת לו את הסגה הישן שלי שלא היה בשימוש תיארתי לעצמי שהוא ימצא משהו לעשות עם זה.
אז פגשתי אותו, בחור נורא חביב. נתתי לו את הסגה והוא הודה לי, מאוחר יותר עלינו אליו הביתה והוא הראה לי את הדרים קאסט עם משחק מצחיק ומדליק שממש התלהבתי ממנו (SPACE CHANNEL 5) והוא אף הוסיף אותי לרשימת התורמים לMEKA. אם תיכנסו לSMSPOWER תראו את השם שלי ברשימת הCONTRIBUTORS (קוראים לי ניר אגב נעים מאוד :) )
שנים מאוחר יותר ראיתי את הגירסאות החדשות של MAME שכבר הריצו אלפים של משחקים ביניהם כאלה שגדלתי עליהם כמו סדרת מורטל קומבט, סדרת סטריט פייטר ועוד. בגרפיקה מעולה וכבר היה לי מחשב מספיק חזק להריץ את כל המשחקים האלו :)
היום אני לא כ"כ עוקב אחרי ההתפתחות של האמולטורים כי כבר יש את רוב המשחקים שרציתי ממילא אבל זה נחמד לראות מדי פעם התפתחות של משהו (אני למשל מת שתהיה אמולציה נורמלית לDAYTONA) ואני גם מאלה שלא נתקעים בעבר ממשיכים הלאה וחושבים על הילדות כזכרון נעים ולא יותר.
אני אמנם לא ממש גיימר אבל אני אוהב גם את המשחקים החדשים יותר כמו טומב ריידר, דום 3, סדרת הנסיך הפרסי (האחרון כמובן) ואוהב לראות את ההתפתחות במשחקים של היום שיש להם הרבה יותר מה להציע לדעתי. אני מחכה למשל לMIRRORS EDGE שנראה ממש מדהים וחדשני (אפילו שהוא מזכיר קצת את הנסיך הפרסי) ומשחקים בכלל מהסוג שגורם לך להרגיש שאתה חלק מהסיפור הדמויות וכו'. ו...זהו בינתיים :)
נערך לאחרונה על ידי alexkidd ב 03 אוגוסט 2008, 16:01, נערך פעם 1 בסך הכל.
Evil-u
יועץ
יועץ

שליחה על ידי Evil-u »

סיפור חזק, אייך לעזאזל קבעת להפגש עם היוצר של MAME.
מה הוא מפרסם את הטלפון שלו לכל דורש?

יפה, ועוד עם אחד שקוראים לו עומאר :roll:
LONG LIVE NINJA GAIDEN
alexkidd
מומחה
מומחה

שליחה על ידי alexkidd »

הוא פרסם את הכתובת למשלוח דואר בREADME שמגיע עם האמולטור אז החלטתי להיות קצת אסרטיבי... :P

וזה MEKA, לא MAME. טעות שלי. ערכתי את ההודעה מחדש
נערך לאחרונה על ידי alexkidd ב 04 אוגוסט 2008, 05:29, נערך פעם 1 בסך הכל.
Ax=Battler
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

שליחה על ידי Ax=Battler »

אני גיליתי את האמולטורים ב 1999 באחד השיטוטים שלי באינטרנט. חיפשתי לשחק את Final Fight על המחשב ובדרך לא ברורה מצאתי את עצמי כאן: www.classicgaming.com
זה האתר מבחינתי שהתחיל את הכל ובזמנו היה לו את חלק ה vault שמשם הורדתי את משחקי הארקייד הראשונים שלי.
אני זוכר את הפעם הראשונה שראיתי את פיינל פייט רץ על המחשב.. הייתי פשוט בהלם. למעשה, זה השפיע עלי כל כך שהחלטתי לפתוח אתר אינטרנט על הדברים האלה.. 8-)
E T
מתקדם
מתקדם

שליחה על ידי E T »

Ax=Battler כתב:אני גיליתי את האמולטורים ב 1999 באחד השיטוטים שלי באינטרנט. חיפשתי לשחק את Final Fight על המחשב ובדרך לא ברורה מצאתי את עצמי כאן: http://www.classicgaming.com
זה האתר מבחינתי שהתחיל את הכל ובזמנו היה לו את חלק ה vault שמשם הורדתי את משחקי הארקייד הראשונים שלי.
אני זוכר את הפעם הראשונה שראיתי את פיינל פייט רץ על המחשב.. הייתי פשוט בהלם. למעשה, זה השפיע עלי כל כך שהחלטתי לפתוח אתר אינטרנט על הדברים האלה.. 8-)
תמיד אהבתי את טורי הGame of The Week שלהם, אבל מאז שהם התחברו עם Gamespy ההורדות נעשו סיוט.
Evil-u
יועץ
יועץ

שליחה על ידי Evil-u »

Ax=Battler כתב:.. הייתי פשוט בהלם. למעשה, זה השפיע עלי כל כך שהחלטתי לפתוח אתר אינטרנט על הדברים האלה.. 8-)
שכחת את הפורום בתפוז :?
LONG LIVE NINJA GAIDEN
R A V E N
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

שליחה על ידי R A V E N »

alexkidd כתב: .
שנה אחרי זה טסתי עם המשפחה לטיול בפריז ונזכרתי שהיה את הכתובת של היוצר של MEKA. קוראים לו עומאר קורנו (OMAR CORNUT) והוא גר שם. אז ניצלתי את ההזדמנות גם לבקר אותו לראות מי הבנאדם מאחורי האמולטור וגם לתת לו את הסגה הישן שלי שלא היה בשימוש תיארתי לעצמי שהוא ימצא משהו לעשות עם זה.
אז פגשתי אותו, בחור נורא חביב. נתתי לו את הסגה והוא הודה לי, מאוחר יותר עלינו אליו הביתה והוא הראה לי את הדרים קאסט עם משחק מצחיק ומדליק שממש התלהבתי ממנו (SPACE CHANNEL 5) והוא אף הוסיף אותי לרשימת התורמים לMEKA. אם תיכנסו לSMSPOWER תראו את השם שלי ברשימת הCONTRIBUTORS (קוראים לי ניר אגב נעים מאוד :) )
אחלה של סיפור! איזה מגניב שפגשת את היוצר של MEKA. אמולטור מצויין יש לו
תמונה
Ax=Battler
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

שליחה על ידי Ax=Battler »

Evil-u כתב:
Ax=Battler כתב:.. הייתי פשוט בהלם. למעשה, זה השפיע עלי כל כך שהחלטתי לפתוח אתר אינטרנט על הדברים האלה.. 8-)
שכחת את הפורום בתפוז :?
הפורום בתפוז היה פאזה חולפת של שנתיים שלפניה היה הפורום ב"סוסיתא" ואחריה פתחתי כבר את הפורום הנוכחי בשרת האתר עצמו. בכל מקרה זה תמיד היה הפורום של VGפריק ולא הפוך.
שלח תגובה