ספרו קצת: אייך אתם התוודעתם לראשונה לאימולטורים?

דיונים על משחקים, אמולטורים וכל מה שקשור ברטרו גיימינג - ארקייד וקונסולות
Evil-u
יועץ
יועץ

ספרו קצת: אייך אתם התוודעתם לראשונה לאימולטורים?

שליחה על ידי Evil-u »

כאן, ספרו אייך אתם שמעתם לראשונה על הדבר המופלא שנקרא: אימולטורים.

אצלי זה היה כך: הייתי בן12, היה חופש גדול ומשעמם,בתקופה של אמצע שנות התשעים הדבר הפופולארי ביותר בארץ היה "דיסק משחקי shareware", שם יפה ל"הורדתי מהאינטרנט מלא דמואים ושמתי בדיסק עם תפריט מעפן, אבל בגלל שלאף אחד אין אינטרנט אז כולם יקנו ב 40-80 שקל לדיסק".
כל ילד התלהב מהדיסקים האלו שבכל אחד היה 50-100 דמואים.

הלכתי לחפש דיסק כזה כי שיעמם לי והיו לי 40 שקל בכיס.
פתאום אני רואה דיסק שחור למכירה שכתוב עליו: "400 משחקים של נינטנדו וכולם מלאים, סופר מריו, זלדה, בלה בלה בלה"
ואני אחד עם נינטנדו בבית,הסתקרנתי, ובסוף קניתי (הי, 40 שקל לילד בן 12 זה כמו 400 שקל למבוגר, לפחות בזמנים ההם)
הגעתי הביתה הפעלתי את המחשב ו-
וואללה, אני רואה,איזה מגניב 400 משחקים של נינטדנו ב 40 שקל, שפעם קלטת היתה עולה לי 200.

כמה חודשים אחרי זה חבר שלי נכנס בצרחות: "אתה לא מאמין מה השגתי, את המשחק של ה WWF של המכונות! וזה עובד במחשב!"
(הוא התכוון למשחק WWF WrestleFest, משחק הארקייד הגביע הקדוש של כל ילד ממוצע בשנות ה 90)
אני מגיע אליו, ובאמת..התגובה הראשונה היתה הראשון היה הזלת ריר.סוף סוף אני אוכל לשחק בכל זה בלי לבזבז עשרות שקלים במכונות.
(היה על אחד מאמולטורי הארקייד הראשונים שנקרא rain)

מאוחר יותר ניסיתי להבין אייך זה שכל המשחקים האלו עובדים על המחשב למרות שהם לא מיועדים לכך, ואז הגעתי למושג אימולטורים.
באינטרנט החורק של אז.
כל רום מסכן היה הורדה של כמה שעות טובות.
LONG LIVE NINJA GAIDEN
gilsasson
מתחיל
מתחיל

Re: ספרו קצת: אייך אתם התוודעתם לראשונה לאימולטורים?

שליחה על ידי gilsasson »

יום אחד אמרתי לחבר שלי שפעם היה לי מגה-סון וחבל שאי אפשר לשחק את המשחקים האלה יותר.
להפתעתי, הוא אמר שיש אפשרות והוא הסביר לי מה זה אמולטור.
מיד הורדתי!
eric
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי eric »

זה היה ככה... בתקופה שלי היינו משחקים אצל שפילמן באבן גבירול בתל אביב ליד העיריה.. לצערי ולצער הרבה אחרים המקום הצטמצם מיום ליום הורידו פחות מכונות ואפילו המקום נהיה רייק כמעט ממכונות וידיאו.. לפתע שמו מחיצת גבס מעצבנת שאפילו חצתה את המקום ל-2 ובעל המקום אמר שיהיה פה משהו מתקדם... "אינטרנט" כמובן שלא ידעתי אז להדליק מחשב אפילו.. הדבר הראשון שהוא הראה לי ש-דיי משך אותי אל המחשב הקופסא המוזרה הזו עם המסך הגועלי היה צ'ט... הוא אמר לי תכתוב משהו.. שאלתי מה לכתוב בדיוק?... הוא אמר תגיד "היי".. אמרתי "היי" ופשוט המחשב ענה לי.. "היי מה שלומך אריק" זה הגניב אותי בפצצות מה סתומרת מחשב יכול לדבר איתי? חחחחחחח (אוייש איזה תמימות)

אותו זמן מצאתי מקום נחמד יותר לגלוש כמובן ב-20 שקל לשעה אבל זה מגניב שמחשב מדבר איתך בחזרה :) (עדיין לא קלטתי שיש מישהו מאחורי המסך :)

שאלתי יום אחד את בעל המקום אם יש עוד דברים חוצ מלדבר עם המחשב.. הוא אמר כן יש שם הכל רק צריך לחפש כמו משהו מהעבר שמאוד אהבת... באמת היה משחק שמאוד אהבתי במשחקי וידאיו וזה היה משחק איגרוף שהיה בכוכב שבתאי עם איש ירוק כזה שהיה משהו דומה במגאסון עם מייק טייסון.. חיפשתי וחיפשתי עליו ואז ניתקלתי באחד מהמאמרים (אפשר לומר שבקושי ידעתי אנגלית באותה תקופה) אז ביקשתי ממישהו שיקריא לי מה רשום שם...
הוא קרא ואז פיירש ואמר "משחק זה הוא של נינטנדו ולעולם היא לא תוציא את המשחק הזה לקונסוליות כי הוא אמור להיות ארקייד בלבד.. אבל תוכלו להינות משחקים דומים בקונסוליות שלנו" כמובן שזה שיגע אותי והייתי חייב להשיג את המשחק הזה כי אחרים במקום אמרו לי שאפשר להוריד הכל למחשב והשאלה שלי היתה האם ניתן להשיג את המשחק הזה על המחשב...

יום אחד נסעתי לחבר שלי באשדוד וניפגשנו עם כמה חברים שלו שם ודיברנו על משחקיי וידאו איפה יש ואיפה נישאר איזה זכר לאולמות הארקייד שם.. ואז אחד החברים שלו אמר שיש איזה ילד אחד שאין משחק שאין לו... הוא יכול להשיג לי הכל.. כמובן שלא הססתי וחיפשתי להשיג את הטלפון שלו מבלי לוותר על כך.. אם אני לא טועה הייתי בן 25 אז והילד היה בן 12 (איזה הבדלים מופרכים) אבל הייתי מוכן לעשות הכל רק כדיי להשיג את המשחק פ"אנצ' אווט" כבר באותו יום השגתי את המספר של הילד הזה ונסעתי במונית אליו כמובן לא חשבתי פעמים על הכסף רק הדמויות של המתחרים שאני אמור להביס במשחק...

כך היה הגעתי אליו והתחננתי שישיג לי את המשחקים האלה ואני מוכן לעשות הכל בשבילו אפילו לשלם לו 50 שקל למשחק...
אמא של הילד כמובן לא הפסיקה להיכנס לחדר מפני שהיא חששה אולי שאני פידופיל אבל זה עדיין לא הרתיע אותי להישאר שם ולהתחנן לילד שלא ידע אייך לקרוא אותי... חחחחחחחחחחחחח

הוא הציע לי משחקים של מגאסון על דיסק וסרבתי (עדיין לא ידעתי מה זה אמולטור ולא עיניין אותי בכלל לדבר איתו על זה)
הוא הציע לי משחקים של ניאו גאו אך גם זה לא עניין אותי בכלל למרות שהבנתי שהאמולטור הוא של ניאו ריג' שהכרתי מאוחר יותר.... גם באותם רגעים לא הבנתי מה זה המשחקים האלה על המחשב ואמרתי לעצמי נו בטח עוד חיקוים של משחקיי מכונות ככה שוויתרתי על התענוג בכלל לראות אותם

... אז הוא אמר לי תרשום פה על נייר את שמות המשחקים שאתה כן זוכר ואני אנסה לחפש לך אותם.. כמובן שהרשימה היתה זו.....
שינובי
אווט ראן
פאנצ' אווט
ויגלאנטה
אקסלנט סלינה
דאבל דראגון
גולדן אקס
ונדר בוי
ונדר בוי 2

אחרי שבוע הוא חזר אליי ואמר שהשיג את כל המשחקים האלה והכל בדיסק אחד....
כמעט נפלתי מהכיסא ששמעתי את זה.. לקחתי את הרכב שלי ונסעתי לאשדוד (בדיוק קניתי רכב חדש)
השעה היתה 9 בערב נוסע כמו משוגע על הכביש עוקף במהירות רק כדיי שהוא לא יתחרט על העיסקה וירדם לי

הכנתי את הכסף ועשיתי את ההחלפה אחרי שהראה לי שזה עובד כמו כלום על המחשב שלו
לא האמנתי למראה עיניי פשוט השתגעתי רציתי לחבק אותו מרוב היתלהבות אך אמא שלו עמדה מאחור :)

חטפתי את הדיסק הזה קניתי כבר למחורת מחשב לבית אך למרבה הצער הדיסק לא היה צרוב טוב וזה היתה בעסה שלא לתאר אבל ההמשך זה כבר סיפור אחר לגמריי ואני חושב שהצגתי את הדרך שלי בהיכרות עם אמולטורים
ליעוצ והכוונה

eric
03-6165937 052-7476260
Shire_N
מתקדם
מתקדם
יצירת קשר:

שליחה על ידי Shire_N »

שהייתי בת 10 בערך לפני 7 שנים אח שלי שהוא כיום בן 27 חשף אותי לכל הקטע הזה של האימלטורים ומשחקי הקונסולות בכלל
גם לקטע של מחשבים אבל זה כבר סיפור אחר
בכל מקרה הייתי חולת אולמי ארקייד בילדותי וביזבזתי לא מעט שקלים על אולמות ארקייד
שגיליתי בפעם הראשונה שאני יכולה לשחק משחקים בחינם על המחשב בלי להוציא אפילו שקל
הייתי בשוק, בקיצור גם שגיליתי לאחר מכן מה זה גיים-פאד וכל הג'וסטקים למניהם בכלל הייתי בשמיים !! לא הססתי וישר ביקשתי מהוריי ליומלדת ה13 גיים פאד - קנו לי משהו טוב של לוגי'טק משהו של 350 שקל,לפני חצי שנה הוא התקלקל ונאלצתי לקנות גיים פאד מסכן ב100 שקל,למרות שהוא מחברה לא מוכרת-אבל הוא יחסית טוב לאלו שלא מוכרים ומיוצרים בסין
אה ויותר מאוחר לאחר שהורדתי את כל האוספים של הרומים ובלה בלה בלה - התחלתי למכור את זה לפני כשנה וחצי ועשיתי לא מעט כסף.

וואי אני זוכרת את האוסף הראשון שהורדתי זה היה סגה קלאסיק והתחלתי למכור את זה ביד 2 ובהומלס חחחחח קנו ממני איזה 15 איש כל אחד 80 שקל חחחחחחחחחחחחחחחח התלהבתי מזה והלכתי לעשות שופינג סוער בקניון שליד ביתי הקט :lol:
מכירת משחקים לסוני פלישטיישן 1 ו2 + חבילות שלמות של משחקים כמו : N64 , ארקייד,SENS ,מגאסון,מגה דרייב ועוד.
מי שמעונין שידבר איתי במסן:shir---@hotmail.com
R A V E N
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

שליחה על ידי R A V E N »

חחחח איזה סיפור ענק!!

אצלי זה התחיל בערך ב97 כשלא היה לי מחשב בכלל ורק PS1. ראיתי פעם בעיתון CVG שאפשר איך שהוא להפעיל כל מיני משחקים של ארקייד דרך המחשב. לא כל כך הבנתי איך זה אפשרי אבל, פעם באתי לחבר שלי שקנה לפני כמה חודשים מחשב חדש, והוא התחיל להראות משחקים של המחשב. ואחר כך הוא אומר לי , בוא תראה משהו יפה. פתאום הוא מפעיל איזה תוכנה ואני רואה פיינל פייט אמיתי של ארקייד! הייתי בהלם פשוט! מה זה? אפילו רושם "תכניס מטבע" ויש כפטור במקום מטבע!! פשוט WOW! אז הוא הראה לי עוד משחקים של קפקום. וזה דרך אגב אחד הסיבות שקניתי מחשב אחרי איזה שנה :) . אחר כך התחלתי להתעניין ממש חזק בזה ולהוריד כל רום שקיים. וכן הייתי מוריד לפעמים רום אחד יום שלם. חחח אני זוכר אחד המטל סלאגים של איזה שלושים מגה, הורדתי תוך יותר מיום
:o
האמולטורים הראשונים שלי שאף אחד כבר לא משתמש בהם היום, חוץ מMAME

RAINE למשחקי TAITO.
תמונה

NEO RAGE -NEO GEO
תמונה

CALLUS -CAPCOM CPS1
תמונה

וכמובן אחר כך גילית גם MAME שאני מאוד אוהב עד היום
תמונה
תמונה
ארז
מאסטר
מאסטר
יצירת קשר:

שליחה על ידי ארז »

אצלי זה היה מאוד פשוט.
באתי לחבר שלי אריק (שהוא גם חבר ילדות שלי) והוא הראה לי משחקי ארקייד שעובדים על המחשב חלק.
הייתי המום שראיתי את זה.
אמרתי לו צרוב צרוב את זה מהר אבל מהר!!! :D
הוא צחק וצרב לי הרבה משחקי ארקייד כולל התמונת שלהם מסודרים על האימולטור MAME.
וגם שאל אותי עם אני רוצה עוד משחקים של סגה ונינטנדו.
אמרתי לו סים הכל צרוב צרוב מהר!! :D
ממש פינוק אמתי על ההתחלה
ואריק גם הכיר לי את האתר הזה.

שיר שכחת אני הכרתי לך את סגה קלאסיק. ;) :P
ארז Games
....בואו לזהות את המשחק שאתם מחפשים בעזרת סרטונים....
http://www.vgfreak.com/forum/viewtopic. ... &sk=t&sd=a" onclick="window.open(this.href);return false;
תמונה
Shire_N
מתקדם
מתקדם
יצירת קשר:

שליחה על ידי Shire_N »

erz כתב:אצלי זה היה מאוד פשוט.
באתי לחבר שלי אריק (שהוא גם חבר ילדות שלי) והוא הראה לי משחקי ארקייד שעובדים על המחשב חלק.
הייתי המום שראיתי את זה.
אמרתי לו צרוב צרוב את זה מהר אבל מהר!!! :D
הוא צחק וצרב לי הרבה משחקי ארקייד כולל התמונת שלהם מסודרים על האימולטור MAME.
וגם שאל אותי עם אני רוצה עוד משחקים של סגה ונינטנדו.
אמרתי לו סים הכל צרוב צרוב מהר!! :D
ממש פינוק אמתי על ההתחלה
ואריק גם הכיר לי את האתר הזה.

שיר שכחת אני הכרתי לך את סגה קלאסיק. ;) :P
חח כן אתה הכרת לי את זה
אבל לפני זה ידעתי שיש אימלטור למשחקי סגה מגה דרייב
שיחקתי עם gens
מכירת משחקים לסוני פלישטיישן 1 ו2 + חבילות שלמות של משחקים כמו : N64 , ארקייד,SENS ,מגאסון,מגה דרייב ועוד.
מי שמעונין שידבר איתי במסן:shir---@hotmail.com
Evil-u
יועץ
יועץ

שליחה על ידי Evil-u »

אריק, סיפור אדיר. :lol:
אני במקומך ובמצבך הייתי מגיע לילד הזה ולוקח לו את המחשב, חחחחח.

יו טוקי/רייבן, הזכרת לי עכשיו כמה הייתי חורש על הקאלוס הזה, עם final fight וslam masters (משחק הזירה הכי מהנה בארקייד לדעתי, השני לעומת זאת היה נפילה) ו3 wonders משחק ששום פאב/סנוקר מעלה עשן של ערסים, לא היה שלם בלעדיו.
ובכלל האימולטור הראשון של הstreet fighter EX, שחברים שלי באו אלי לראות אייך אני מריץ משחק עם גרפיקה יותר טובה מפלייסטישן (1) אצלי במחשב (המשחק הזה בתכלס היה בגרפיקה של פלייסטישן 1,אבל הכרטיס הסופר מתקדם לתקופתו voodoo 3 2000 עשה איזה אפסקייל לטקסטורות)

אבל בכלל, אצלי היו כמה ציוני דרך.

1) אז שהכרתי את האימולטורים דרך האימולטור ההוא של הנינטנדו.
2) שחבר שלי הכיר לי את rain והWWF (שכילד חשבתי שהוא המשחק הכי טוב אי פעם אחרי צבי הנינג'ה הראשון לארקייד כמובן)
3)האימולטור קאלוס
4)חבר שלי הביא לי את ה Neo rage מלא ברומים של נאו גאו. ובכלל הכיר לי את הקינג אוף פייטרס (שהייתי קטן הייתי ילד סטריט פייטר בכלל)
5) וה-גביע הקדוש, מתישהו שהייתי בחטיבה שידרו את הסרט (הזוועתי) של סטריט פייטר בערוץ 2 מה שגרם לי לחפש עוד קצת בנושא וגילתי שפאקינג יצא אימלטור (final burn) לX-MAN VS STREET FIGHTER .
ככה עקבתי אחרי ההתפתחות של האימולטור הזה, ובכל עדכון, עוד משחקים נתמכו עד שהגיע היום הגדול, Marvel vs capcom נתמך... :o
LONG LIVE NINJA GAIDEN
allmog
מומחה
מומחה

שליחה על ידי allmog »

רק לי יש את הסיפור העלוב של לשחק פוקימון של גיימבוי במחשב? :oops:
cool2808
מתקדם
מתקדם

שליחה על ידי cool2808 »

אז ככה אני גר בבאר-שבע ולנו היה 2 אולמות ארקייד לפני 7 שנים בכל אופן האקס-מן הסימפסונים וצבי הנינג'ה היו במשחקים האלו יום אחד מישהו ראה אותי בקניון ומר לי יש לך מחשב אמרתי לו שכן ואז הוא אמר שאני פראייר שאני לא מוריד אמולטור עם המשחקים האלו מה זה אמולטור וכו וכו וכו......
שלח תגובה