על מציאות מדומה - VR

דיונים על משחקים, אמולטורים וכל מה שקשור ברטרו גיימינג - ארקייד וקונסולות
שלח תגובה
oompi
מאסטר
מאסטר

על מציאות מדומה - VR

שליחה על ידי oompi »

יש נושא מעניין שעכשיו עובדים ומפתחים אותו בתור "שלטי העתיד" או שליטה ממשית יותר על המשחק עצמו שאתה משחק, קוראים לה "מציאות מדומה".
יש נושאים רבים שאני מדלג עליהם ובכיף הייתי כותב אותם או לחילופין מזכיר בשנית (שהוזכרו בפוסט מספר I ) לפני שאכתוב על התכום, אבל רציתי לסגור את הפינה הזאת של בקרי מציאות מדומה בצורה הכי מטומצתת באשכול, וגם שיתפתח דיון פה... ויהיה ממש תענוג אם הם יקבלו אשכול משלהם פה בפורום.

הפיתוח העיקרי של המציאות המדומה הוא בעיקרו, להכניס את המשתמש לתוך המשחק, לגרום למשתמש שיראה וישחק את המשחק מגוף ראשון.
נוצרו משקפי תצוגה (מסך שניצב לשחקן מול העיניים) שמראה לו את הנוף במשחק ותנוע של הראש שלו גורמת לכך שהוא יכול להשקיף מסביבו ולראות את עולם המשחק כאילו הוא עצמו נמצא בתוכו.
בנוסף גם שלט המשחקים וכל דרך אפשרית לשליטה במשחק יכנסו לתמונה , כמו שיטות הMOVE והקינקט וה WII שיש היום שקולטות את תנועת השחקן במצלמה ומפרשות אותו לעולם המשחק.

טכנולוגיות שקדמו ולא אפרט עליהם (בנושא ספציפי זה):
* מסכי טלוויזיה ענקיים לצפיה במשחק.
* משקפי תצוגה שמראות לך צפיה כמו בטלוויזיית ענק (שרק אתה יכול לצפות כשאתה מלביש אותם).
* משקפי פיתוח גוגל.
* בקרי משחק למינהם שקולטים את התנועה שלך ופרשים אותה על המשחק
* שלטי משחק שעל ידי לחיצה על המקשים, זה מתפרש לתנוע במשחק
* מנועי גראפיקה חזקים ומשחקי תלת מימד ויריאות באיכות גבוה

אזכיר בקצרה את הVIRTUAL BOY, שזה היה הניסיון של נינטנדו להכניס את המשתמש לעולם הווירטואלי
החסרונות שלו היו בגראפיקה האדום שחור שהייתה בו, במתקן הלא נוח ובמשחקים המואטים שיצאו עבורו.
תמונה
בסגנון זה תראה שליטה על המציאות המדומה

מפה אפרט על הפיתוחים השונים שידביקו אותנו כבר משנת 2016 והלאה (וכבר עכשיו בפיתוח ברמות גבוהות) שיתנו לנו חווית משחק חדשה:
סרטון יפה בעיברית שמסביר היטב על פיתוח משקפי מציאות מדומה OCULUS ושליטה על המשחק (אפרט מייד אחרי הסרטון)
של GameGems
משקפי OCULUS (מציאות מדומה)
תמונה
כמו כן המתחרות שלה (גם פיתחו משקפי מציאות מדומה) הם HTC Vive ו SONY Project Morpheus (יש סיכוי שיהיה עביזר על הפליישטיישן - אפרט בהמשך)

Leap Motion בקר לשליטה מדומה, שמזהה את תנועת הידיים במשחק
תמונה
מתחרות שלה היום בפועל בשוק (בקונסולות העכשיוויות) SONY MOVE, WII WII MOTION , XBOX KINECT (יפורטו בהודעה נפרדת)
תמונה

בקר תנוע OMNI
תמונה

חיישני PrioVR שמעתיקים תנוע שלך למשחק
תמונה

חדרי The Void , חדרים שעוצבו עבור משחקים, שנותנים חוויה מציאותית על המשחק, גשם/שלג, קירות במגע מציאותי.
תמונה

מקורות מידע באנגלית לגבי Sony Morpheus ושימושו יחד עם הפליישטישן MOVE לשליטה במשחק
http://www.wired.com/2015/06/sony-morpheus/
מאמרים באנגלית על כל משקפי מציאות המדומה (למי שיש עוד שישלח)
http://www.wareable.com/project-morpheu ... t-morpheus

סרטון בעיברית שמסקר שימוש במשקפיים הניסיוניות, שמראה את הביצועים שלהן OCULUS RIFT:
סיקור SpicyCrap666
משחקים עם המשקפיים
מיינקרפט עם המשחקים

סרטוני מציאות מדומה בעמצאות מכשיר הסמארט-פון ומשפיים תואמות (שלא יקרות) - לא ארחיב כרגע על זה
של Top Geek

אחזור לכל הנושאים המרובים שהם פחות אקטואלייים או יותר אקטואליים וגם הם ידונו פה בהמשך.
R A V E N
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

Re: על מציאות מדומה - VR

שליחה על ידי R A V E N »

בגדול זה מגניב, עוד משנות ה90 אנחנו מחכים למשהו כזה. הייתי רוצה בעתיד אחד מהמכשירים האלו. אבל בנתיים בתור גיימר אני לא רואה משהו ממש מעניין. נחכה ונראה
תמונה
אולדסקול
מתקדם
מתקדם

שליחה על ידי אולדסקול »

אין לי ספק שזה יהיה חלק מחווית השימוש שלנו בעתיד, השאלה היא באיזה מידה ואיפה זה ישתלב.
בין משחקים לסיורים בעולמות אחרים או פגישות וירטואליות, הכל יכול להיות. כמובן שאלמנט המשחקים והחוויות האינטרקטיביות זה הנושא שאיתו אפשר להתפרע הכי הרבה.

עכשיו גם הציגו חליפה שמאפשרת להרגיש דברים מהמשחק (למשל אם מישהו זורק עליך משהו, או נוגע בך).

הבעיות העיקרית שאני רואה בטווח הקרוב הן:
1. מיעוט בתכנים רלוונטיים
2. נדרשת חומרה מאוד יקרה בשביל להריץ חוויות VR כמו שצריך

לכן אני צופה שההשתלבות של הטכנולוגיה תהיה איטית. גם אם יהיה Killer App מדהים ומרטיט נפש, זה עדיין יהיה יקר מאוד בשלב זה (המשקפיים + מערכת שמסוגלת להריץ אותם כמו שצריך).

אבל כך או כך אין ספק שיש פה חוויה שכבר לא נוותר עליה, במיוחד מי שניסה, יבין את הכוונה.
ondskan56
מתקדם
מתקדם

שליחה על ידי ondskan56 »

כל תחום הVR הולך להתפתח ולהיכנס חזק בשוק, ובעיקר בגיימינג לדעתי.
אני עובד בחברה שעוסקת סביב הנושא AR/VR ואנחנו רואים שיש ביקוש ואהדה גדולה לזה בעולם, במיוחד בתחום הגימיינג.
כבר רוב הפלאפונים הממוצעים+ יכולים להפעיל תוכן VR בצורה לא רעה לעומת הOculus Rift שגם ייקר (600$ אני חושב?)
ושדורש מחשב חזק בגלל שהוא מרנדר את המשחק פעמיים.
לדעתי אם הקונסולות של הדור הנוכחי יצליחו לשמור על FPS גבוה יחד עם הOculus Rift אז זה הולך להיות להיט.
Ax=Battler
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

שליחה על ידי Ax=Battler »

אני מאד מסוקרן, אבל חושש ש 600$ שדורשים על האוקולוס ריפט זה מחיר כניסה קצת גבוה מדי...
אפילו פאלמר לאקי (המייסד של אוקולוס) אומר שהגירסאות הבאות יהיו טובות יותר וזולות יותר.
צפו בראיון הבא עם פאלמר ב CES 2016, הוא מאד מעניין (למרות שאישית אני לא סובל את הערוץ הזה):
jackiabu
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי jackiabu »

וירטואל ריאליטי היחיד ששחקתי בו ונהנתי היה, בדיזנגוף סנטר ב92' , היו כמה עמדות כאלה. זה באמת היה חוויה,למרות גרפיקת הפוליגונים הפשוטה יחסית.

אתה אשכרה נמצא במימד אחר...אהה והכי חשוב , המערכת עבדה תחת אמיגה 3000 :mrgreen:
ועוד כמה דגמים שהיו באולמות ארקייד
oompi
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי oompi »

אני מתכנן בעתיד לעשות גם חלק שני לנושא הזה,
כרגע מצאתי את זה
שלח תגובה