מותו של ארקייד בסוף שנות ה90. למה לדעתכם זה קרה?

דיונים על משחקים, אמולטורים וכל מה שקשור ברטרו גיימינג - ארקייד וקונסולות
R A V E N
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

מותו של ארקייד בסוף שנות ה90. למה לדעתכם זה קרה?

שליחה על ידי R A V E N »

תמונה

בעקבות דיון אחר על אחד ממשחקי "מסיבה" בארקייד (לינק- http://www.vgfreak.com/forum/viewtopic.php?p=8427#p8427 ) התחלנו לדבר קצת עם gushacha על למה ארקייד מת

מה אתם אומרים, למה זה קרה?
הנה ציטוטים מהדיון
R A V E N כתב:
בעצם יכול להיות שכן ראיתי אותו. פשוט בתקופה שעוד היו משחקי ארקייד, אם הייתי נכנס לאולם ארקייד והייתי רואה דברים בסגנון הזה, אוטומטית היית מדלג אליהם
זה מסוג המשחקים שלא הייתי סובל והם בעצם אלה שהרסו את התעשיית ארקייד ובזכותם אין היום משחקי ארקייד אמיתיים ונשארו רק משחקי מסיבות וכל מיני משחקי ריקודים
gushacha כתב:רייבן, נראה לי שמה שהרס את תעשיית הארקייד זה ההתקדמות של הקונסולות הבייתיות.
משחקי ארקייד גרועים תמיד היו אבל עד אמצע שנות ה-90, החומרה של הארקייד הייתה הרבה יותר מתקדמת ממה שהיה בבית.
ואז הגיע הפלייסטיישן....
R A V E N כתב: מסכים, זה אחד מדברים שהרג את ארקייד. אבל אני לא חושב שזה רק בגלל חומרה, זה רק חלק מזה
בעידן הפלייסטיישן עדיין משחקים היו נראים "כמעט כמו בארקייד" (טקן,Virtua Fighter) בדיוק כמו בימי SNES משחקים כמו סטריט פייטר, פיינל פייט.. היו נראים "כמעט כמו בארקייד"
רק לקראת שנת 2000 באמת חומרת הקונסולות עקפה את חומרת ארקייד

אני חושב שזה קשור לכמה וכמה דברים
כמו שכתבתי משחקי מסיבה וכל המשחקים הבומבסטים כמו מכונות עם גלשנים, ישיבה כאילו בתוך טנק, מכונית,אופניים.... פתאום במקום 25 סנט, חברות התחילו לדרוש דולר על כל משחק
ברור שזה היה הרבה יותר משתלם להם. על משחקים עם השקעה מינימלית פתאום לוקחים הרבה יותר. ואנשים משלמים, כי הרוב סתם משחק בשביל להעביר את הזמן. שחקני הארדקור פחות נחשבים.
והנה עוד משהו בקשר לשחקני הארדקור. גם הם חלקית קשורים לכל ההריגה של ארקייד.
באמצע שנות ה90 אם לא היית שחקן הארדקור לא היה לך הרבה סיכוי לשחק במשחקים כמו לדוגמה סטריט פייטר או משחקי NEOGEO
ליד כל המכונות הכי טובות תמיד עמדו הארדקורים שידעו כל קומבו משוגע וכל תרגיל והתחרו אחד בשני. השחקן הרגיל שבא לפעמים לארקייד פתאום איבד עניין בזה כי לא היה לו שום סיכוי

וכן כנראה חלק הכי חשוב באמת קשור כמו שאמרת למהפכת פלייסטיישן ולעוד משהו..:
לדעתי זה פחות קשור לחומרה שלPS1 ויותר לזה שמשחקי 3D הפכו להרבה יותר טובים, מעניינים ומתוחכמים ממה שהיה פעם. ובארקייד היו רק משחקים של ללכת ישר ולהרביץ בלי סוף או משחקי VS
גם החברות הבינו שכל הכסף נמצא בקונסולות כי פלייסטיישן הביא משחקים לכל בית, מה שלא היה קודם. אז לא היה להם טעם להשקיע במשחקי ארקייד כשפתאום יש לך כל כך המון אנשים שקונים משחקים

וגם התקופה כשאינטרנט פרץ לכל בית ובית לקראת שנות ה2000
פתאום אנשים בזמן פנוי התחילו להיות יותר בפורומים ,צ'אטים.... כבר לא היה לאף אחד זמן לדברים כמו ארקייד
היום זה בכלל מצחיק לשאול איזה ילד אם בזמן פנוי שלו במקום פייסבוק הוא היה הולך עם חברים לאולם ארקייד
תמונה
jackiabu
מאסטר
מאסטר

Re: מותו של ארקייד בסוף שנות ה90. למה לדעתכם זה קרה?

שליחה על ידי jackiabu »

אלכס צודק לגבי הסוג המכונות האלה של הריקוד, וכל המכונות מזל למינהן, גם שהילד שלי מבקש כרטיס או שקלים למכונות המפגרות האלה אני עושה לו פרצוף :evil:

לגבי התקדמות הטכנולגיה. אין ספק שמאז עידן PS1 ושאר הקנסלות אנשים פחות ביקרו באלמות ארקייד.
השניו האמיתי גם בא בעקבות כרטיס המסך 3DFX אני זוכר שב98 קניתי אותו לפיסי והתקנתי את מורטל קומבאט 4. זה היה בכמה דרגות טוב יותר מגרסת הארקייד, למשל רזלוצייה פי 2 מהארקייד,וגם הסואנד היה בסראונד למי שהי מחובר במערכת סטריאו. ואז התחליה כתיבה מסאבית לכל 3DFX. בנוסך כל הקנסלות שיצאו בשנת 2000 זה בכלל גמר לחלוטין את הארקייד.
R A V E N
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

שליחה על ידי R A V E N »

אתם שניכם מדגישים את העניין של חומרה ולדעתי זה טעות לחשוב ככה

הרי זה לא שהיום אם פתאום ישימו בארקייד משחקים עם גרפיקה באיכות של פלייסטיישן 5, כולם ירוצו לשם
וזה לא שאם עוד בסוף שנות ה90 ועד היום היו ממשיכים לעשות בארקייד משחקים שנראים יותר טוב מקונסולות, אנשים היו עדיין הולכים לארקייד

לדעתי זה יותר עניין של התקדמות במשחקים עצמם מבחינת גיימפליי
כנראה שפשוט לאנשים נמאס ממשחקי VS ומשחקים של מכות רחוב בסגנון פיינל פייט
קיבלנו יותר מדי משחקים עם גיימפליי חדש ומקורי על הקונסולות. כל אחד מצא בשבילו מה שהוא אוהב

משחקי מכות VS כבר לא כזה מעניינים אף אחד והם נשארו רק בשביל גיימרים ממש הארדקורים
ולחשוב שבתחילת שנות ה90 (סטריט פייטר 2) ולקראת סוף 90 (טקן,VF) משחקים האלה מכרו קונסולות כמו שהיום משחקי GTA,CALL OF DUTY.. מוכרים אותם
היום משחקי מכות זה עוד איזה חלק מספריית קונסולות עכשוויות ולא יותר מזה

מדהים באמת איך הכל השתנה עם השנים
לא מזמן ראיתי איזה שהיא כתבה מ2003 על משחקי מכות ושם אנשים דיברו עד כמה משחקי מכות זה חלק חשוב מקונסולות ובמיוחד בהשקה של קונסולות. שמאוד חשוב בתחרות של הקונסולות להביא בהשקה משחק מכות טוב ובלעדי.
את מי זה באמת מעניין היום? אף אחד כבר לא שם על משחקי מכות. זה או גיימרים ממש כבדים או כמה שפה ושם משחקים בזה, לא יותר מזה.
אף אחד לא קונה קונסולות רק בשביל משחקי מכות

כנראה שמשחקי מכות לא התקדמו עם השנים ונשארו די באותו מקום מאז שנות ה90
תמונה
Evil-u
יועץ
יועץ

שליחה על ידי Evil-u »

לגבי משחקי מכות אני לא מאוד מסכים
בדור הזה זכינו לרנסאנס בתחום, עם
STREET FIGHTER 4 (שהוציא מאז עוד 4 כותרים, קאפקום)
MARVEL VS CAPCOM 3 (הוציא גם עוד אחד, 8 חודשים אחרי שהראשון יצא)
בלייזבלו (הוציאו כל כך הרבה שלא עקבתי כבר)
SF VS T (היה את הפיאסקו עם הדמויות הנעולות על הדיסק שהיה צריך לשלם כדי לפתוח,או לפרוץ)
skullgirls
MORTAL KOMBAT
SUPER STREET FIGHTER 2 HD
ועוד רבים וטובים.

מה שכן היה התקדמות זה שהבינו שז'אנר משחקי המכות לא יכול להשאר רק על 3D
ואנשים מתגעגעים לסקאלה של ה2D,
כך למשל MORTAL KOMBAT חזר להיות דו מימדי אחרי שנים.
LONG LIVE NINJA GAIDEN
Dekel
מתקדם
מתקדם

שליחה על ידי Dekel »

הארקייד מת בארצות המערב בלבד מהסיבה הפשוטה יש לילדים את הכל בבית ובלי קשר לגרפיקה רזולוציה או משהו אחר
הדורות השתנו היום הילדים לא יוצאים מהבתים בדור של שנות השמונים זה היה סוג של בילוי ללכת למרכז העיר לאכול פיצה ואז ללכת לישון ״בבית אדם״ ( אולם 3 קומות של מכונות במדרחוב של פתח תקווה אחחחחח המכונה הצהובה של האסימונים ) בארצות המזרח סין תאילנד הונ קונג עדיין זה בילוי בעבור הצעירים אם הייתם רואים מה ילד בן 12 עשה לי בstreet fighter 4 כשהייתי בסין לא היה נעים לי מאשתי :-(
שורה תחתונה לדעתי הדור הזה מפסיד זה לא שהמשחקים החדשים לא טובים פשוט לדעתי אין להם נשמה וחבל ...
eric
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי eric »

jackiabu כתב:אלכס צודק לגבי הסוג המכונות האלה של הריקוד, וכל המכונות מזל למינהן, גם שהילד שלי מבקש כרטיס או שקלים למכונות המפגרות האלה אני עושה לו פרצוף :evil:
המכונות המפגרות האלה ניקראות: redemption arcade games
ליעוצ והכוונה

eric
03-6165937 052-7476260
Ax=Battler
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

שליחה על ידי Ax=Battler »

אההממ.. הארקייד לא מת!
בארה"ב יש סוג של רנסנס של אולמות ארקייד חדשים שנפתחים:
http://arstechnica.com/gaming/2012/08/t ... can-arcade
פאקמן
מתקדם
מתקדם

שליחה על ידי פאקמן »

אני לגמרי מסכים עם באטלר, הארקייד לא מת, אני גר באשדוד והמשחקייה/אולם ארקייד הכי גדול שלנו זה הבבילון סימול וכמעט תמיד יש שם ילדים, נכון חלק מהילדים הולכים לחלקים של הבילארד והכדורסל וכל זה אבל הולכים גם הרבה לחלקים של הארקייד ויש שם גם פינה למשחקים של שנות ה90-80 שזה גם מאוד נחמד, וגם בלב אשדוד יש דבר כזה וגם שם תמיד יש ילדים, ובכלל, הארקייד לא מת, הוא השתנה, זאת אומרת, אם משחקי הארקייד של שנות ה90-80 היו מגוונים (ביט-אמ-אפ, אחד על אחד, מרוצים, יריות) היום זה בעיקר מרוצים ויריות, וכשחושבים על זה, הפופולריות של הארקייד היום דווקא ראויה להערכה, זאת אומרת, התקופה שהארקייד היה הדבר וילדים היו הולכים לשם נון-סטופ, הייתה בעיקר בשנות ה80 כי אז משחקי הארקייד לעומת הקונסולות והמחשבים הבייתים היו כמו פלייסייטישן לעומת אטארי2600...והירידה בפופולריות התחילה למעשה עוד לפני הפלייסטישן אלא עם הג'נסיס והסופר-נינטנדו כשהמשחקים הבייתים נראו טובים כמו בארקייד אז למה ללכת לארקייד ולהוציא כסף כל הזמן כשאני יכול לשחק בבית ולהוציא כסף על המשחק רק פעם אחת?וכמו שאמרו פה תמיד היו בארקייד את הילדים האלו שהיו שם כל הזמן והיו טובים במשחקים האלו כל כך שלא היה לך סיכוי מולם במורטל קומבט וסטריט פייטר אז זה היה די מבאס, ובבית אתה יכול לשחק עם החברים שלך או האחים שלך שהם ברמה שלך פחות או יותר.אבל עדיין, הארקייד היום עדיין פופולרי כי זה עדיין כיף ללכת ולשחק עם אקדח "אמיתי" או עם הגה והילוכים והכל שאתה לא יכול לעשות את זה בבית (חוץ מווי).
idoS
מתחיל
מתחיל

שליחה על ידי idoS »

אין ספק שזה עקב השינוי החברתי שהדור הזה עובר.
בעבר, לא היו יותר מדי אטרקציות תקשורתיות לנער המתבגר. יציאה למתחם הארקייד היה עבורו, מלבד המשחק עצמו, גם דרך לתקשר עם הסביבה, לנסות להתחרות עם האנשים ולהסחף לתוך החוויה הזו.
כיום, לכל אחד יש בביתו את הקונסולות האהובות עליו והמשחקיות הפכה להרבה יותר פשוטה. מלבד זאת, ניתן לשחק עם אנשים אחרים דרך המרשתת ולתקשר עימם שם. מעבר למהפך הטכנולוגי ששורר, הדור הזה גדל למציאות חדשה בה הרשתות החברתיות הן אלו שמובילות, ואכן עולם הגיימינג נראה בהתאם.
אני יכול להגיד שביקור באחד מאולמות הארקייד שעוד נשארו לא טומן בתוכו את אותה החוויה הישנה והטובה. האולמות בדרך כלל ריקים ממבקרים, התקשורת והתחרותיות במקום שואפות לאפס והחוויה שונה ב180 מעלות משהיתה.
ביקרתי עם חברה שלי באולם ארקייד לפני חודש, ככה בפאנן. חוץ מההוקי אוויר (שוואלה זה צחוקים רצח ככה בסתלבט לבוא עם בן זוג ולקרוע לו את הצורה :lol: ), מתקני הארקייד כשלעצמם לא מתוחזקים טוב, הביקוש אפסי והאווירה דעוכה.
תמונה
gushacha
יועץ
יועץ

שליחה על ידי gushacha »

היום הלכתי עם הבת שלי (בת 3) לקריון שבקרית ביאליק ונכנסתי איתה לארקייד.
בפעם הראשונה בחייה היא שיחקה במכונות Redemption ושנינו ממש נהננו.
במכונות וידאו היא לא יכלה לשחק כי היא עוד קטנה אבל היא אהבה לשבת במירוצי מכוניות ובאופנועים.

רוב האנשים שהיו שם היו משפחות עם ילדים ששיחקו בעיקר ב- Redemption, אבל גם מכונות הוידאו קיבלו תשומת לב מידי פעם.

יצאתי עם הרגשה שהארקייד לא ממש מת אלא רק שינה את הצורה ואת האופי שלו.
שלח תגובה