על בקרי משחק [שלטים/ ג'ויסטיקים] חדשים וישנים II

דיונים על משחקים, אמולטורים וכל מה שקשור ברטרו גיימינג - ארקייד וקונסולות
oompi
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי oompi »

זה נושא חדש שהוא המשך של השרשור הוותיק ביותר בפורום (מאז 2008!)
http://vgfreak.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=181

ראיתי כתבה לא מזמן על מוצר בפיתוח
GRIFTA
עם כל הרעש שעשו סביב זה בסרטון שצרפתי, זה ממש מזכיר לי את השלט של WII שיצא איתו מאז יום שיווקו (אחר כך עם הפלייסטישן)
כנאמר, הוא משווק עבור המחשב, הXBOX וכל מוצרי האנדרואיד (סמארטפונים/טבלטים וכאלו)
הרבה רעיונות לפיתוח, אני אני לא מפתח ציפיות, כרגיל, לא נראה לי שהמוצר בכלל ישווק בפועל... אבל נראה
הפרסומות של כל הדברים האלו שהם בשלבי פיתוח, נראות ממש מפתות, והתרגלתי כבר שפועל זה נראה חלש בחנות, וכשזה מגיע אליך לידיים אתה כבר נותן על זה חוות דעת גרוע.
Ax=Battler
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

Re: על בקרי משחקים חדשים וישנים

שליחה על ידי Ax=Battler »

נראה מדהים!
גם MOGA לדעתי התחילו ב KICKSTARTER ובסופו של דבר קניתי את השלט הכי יקר שלהם וזה בהחלט היה שווה את הכסף.
ה GRIFTA הזה נראה מאד מודולרי. אפילו יותר מה MAD CATZ LYNX9.
oompi
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי oompi »

אני הייתי בשוק כשראיתי את זה, למה שהפכו את הגייפאד בימינו, זה פשוט אסון (זה שלד) במחיר מופקר ולא הגיוני,
השלט נבנה עם כל תוספת אפשרית ובצורה הכי קומפקטית ועדיין עם אפשרות להשיג מימדים של שלט רגיל, אבל כל זה על חשבון הצורה המשונה של השלט ובכך שהשלט עצמו נראה כמו שלד ומורכב כמו לגו.

תמונה

הנה קישורים לכמה מוצרים שלהם
תמונה
http://store.madcatz.com/categories/con ... ts-PC.html

http://store.madcatz.com/categories/con ... ts-PC.html
האחרון 300$ !!!

Mad Catz,רכשה את חברת SAITEK ב2007
ועל פי מה שראיתי במשך השנים האחרונות, המוצרים שלה נראים מאוד לא שגרתיים (במובן המקורי והמוזר מאוד)
וזה לא רק השלטים שהוצגו למעלה, זה בכל החומרה שהם מייצרים: מקלדת, עכבר...
הנה תמונות להמחשה
תמונה תמונה תמונה
מאז שהם בתור SAITEK ייצרו את מוצר ה CYBORG לא היו לי מילים (המוצרים לא נראו שגרתיים בכלל) https://www.google.co.il/search?q=MAD+C ... G&imgdii=_

יש לי עדיין את השלט עם הדיפאד והסטיק האלוגי שאפשר להחליף בינהם מקום
תמונה
באותה תקופה כשיצאו חיקויים לשלט הXBOX360 הייתי בטוח שהשלט הכי משונה זה השלט של LOGITECH CHILLSTREAM היה בו מאוורר מובנה בתוך הגייפאד, כדי לאוורר את הידיים של השחקן כדי שלא יזיעו :mrgreen: (זה היה הגיימפאד המוביל של 2006)
תמונה
תמונה
באותה התקופה כשראיתי אותו, הייתי בטוח שזה השלט הכי משונה שראיתי...
לאומתו מהרעיון של SAITEK מאוד התפעלתי וקניתי אחד (למרות שלא הייתי אומר שהוא אחד הטובים, אבל עדיין באמת היה להם רעיון מדליק)
נערך לאחרונה על ידי oompi ב 03 מרץ 2015, 23:58, נערך פעם 1 בסך הכל.
oompi
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי oompi »

שלט של סטים Steam Controller
כן, התוכנה Steam שעליה מריצים חלק נרחב ממשחקי המחשב היום
הוא מורכב מ2 "משתחי מגע" (=מנסה להתקרב לזה אבל מגוון) מכל צד שלו. ותוספות של מלא כפתורים עם נוחות רבה להחזיק אותו.
תמונה
קיימות כמה גרסאות שלו.
קישורים
http://store.steampowered.com/livingroo ... ontroller/
http://www.engadget.com/tag/steamcontroller/
נראה כמו פיתוח מעניין מאוד.
*אשלח עוד הודעה בנושא השלט הזה, יש הרבה מה לחקור עליו :mrgreen:
Ax=Battler
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

מייקרוסופט הכריזה על שלט פרמיום חדש שיעבוד עם ה XBONE והפיסי (ווינדוז 10 בלבד). נראה ממש מגניב!
מסתבר שהשלט הזה הולך לעשות לי חור רציני מאד בארנק. המחיר המוכרז שלו: $150 והוא ייצא למכירה לקראת עונת החגים השנה.
http://www.xbox.com/en-US/xbox-one/acce ... controller
R A V E N
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

Re: על בקרי משחק [שלטים/ ג'ויסטיקים] חדשים וישנים II

שליחה על ידי R A V E N »

כל כך בא לי אותו אבל המחיר!!!
איך הוא בכלל לאמולטורים? הDPAD הזה יעשה את העובדה?
בכל מקרה הוא נראה מטורף!
תמונה
Ax=Battler
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

R A V E N כתב:הDPAD הזה יעשה את העבודה?
עברו כבר כמה שנים מאז שפג תוקפו של הפטנט של נינטנדו על DPAD בצורת פלוס. ליצרניות השלטים היה מספיק זמן ללמוד את העניין.
נראה שבמחיר הזה ה DPAD חייב להיות מצויין, מה גם שהוא זכה להתייחסות נקודתית בסרטון היח"צ לעיל.
R A V E N
אדמין
אדמין
יצירת קשר:

שליחה על ידי R A V E N »

רגע הם הולכים הרי למכור גם השלט רגיל של x-one למחשב נכון? אחד מהם אקנה בטוח!
למיקרוסופט יש לדעתי השלטים הכי טובים בשנים אחרונות.
תמונה
oompi
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי oompi »

קונסולות חדשות יוצאו לשוק, PS4 ו XBOX ONE וכמובן שלכל אחת מהן יצאו גם שלטים חדשים
תמונה
אכן מדובר על שינוי משמעותי, יותר נוח לאחיזה, יותר גדול (מבחינת SONY ו XBOX כנראה עשו טיפה יותר גדול, אבל לא כמו הדגם של ה XBOX הראשון :roll: )
תמונה

לגבי ה elite שבאטלר הזכיר:
- אם אני לא טועה, הוא עולה פי 3 מהשלט של XBOX ONE המצוי היום וגם יגיע עוד 3 חודשים למכירה
- אני ממש אוהב את הדיפאד הקעור
- אבל ממש לא אוהב את העובדה שיש חלקים להחלפה בגיימפאד... למרות שאולי הפעם זה כן יגרום למשהו חיובי (אני עדיין בספק)
- גם, אותו עיצוב של הגייפאד הסטנדרטי שיצא ל ONE חוץ מהחלקים שניתן להוסיף, הDPAD הקעור והמקשים בגב המכשיר
- בימינו ל MICROSOFT יש את השלט הכי טוב ויש לי אחד של ה XBOX 360 (חוץ מהDPAD שעושה לי חיים קשים בפלטפורמה ובכלל) הוא ממש טוב
:mrgreen: באמת יצר אצלי חשק לקנות אחד... אבל אני אתאפק בינתיים
*אם אתם הולכים על הסטנדרטי עבור המחשב, תוודעו שתוכלו לחבר אותו למחשב.

התפלאתי עכשיו כשמצאתי סרטונים שמשווים בין שלט ה XBOX 360 ל XBOX ONE ובין SONY PS3 ל SONY PS4 ועוד בעברית, הנה (את הקרדיט הם שמו בסרטון)
oompi
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי oompi »

הרבה זמן, שלא שלחתי פה הודעה... היו לי הרבה רעיונות מה לשלוח פה (כן... יש לי בכיס כמה :mrgreen: )

אעשה מיני עדכון, עשיתי מודינג עם שלט ה XBOX 360 שלי (שמחובר למחשב)
למה עשיתי: כי הכל בשלט הזה לא מוצא חן בעיני: הוא קטן, המקשים והקבל שלו בצבע של חומרה ישנה (מייקרוסופט לא חשבו על צבע מקורי...)
אתם בטח מכירים איך נראה המקור
תמונה
תמונה
מה לא אהבתי בו: הוא חוטי (ומרבית העניין לגבי השלט הספציפי הזה הוא בגרסה האלחוטית :evil: ), צבעי המקשים והכבל(מייקרוסופט לא גיוונו במיוחד ושמו צבע של רטרו) אפור (בהיר) וה D-PAD בו לא נוח.

החלטתי לחפש איך אפשר לגוון בו קצת, ומצאתי את המקשים האלו שמוכרים בEBAY (ב20ש"ח)
תמונה
וככה זה נראה על השלט שלי:
תמונה
תמונה
חוות דעת משחק איתם: מרקיש קצת חלקלק, אבל זה נראה יפה וקצת פחות טוב מהמקור (עדיין סביר), הDPAD עדיין לא משהו.

מתכנן לעשות עוד מודים לשלט הזה בעתיד, כי עדיין הוא נראה מאוד באנלי (תודה מייקרוסופט :x )

כמו כן, פורסם בעבר שיצא לשלט הזה גרסה יותר מתקדמת עם D-PAD משופר
מצאתי את הרכיב הזה, וגם הזמנתי אותו (במכרז 8ש"ח) ומעטפת שקופה עם עוד רכיבים להחלפה (ב18ש"ח)
ה D-PAD המשופר אינו נכנס למעטפת של השלט שלי, לכן כשתגיע המעטפת השקופה, אנסה לקדוח בה (אם צריך) כדי שהוא יכנס (כוח רק כוח :mrgreen: )
תמונה
תמונה
*החלק התחתון של המעטפת השקופה הוא עבור השלט האל חוטי (כי לחוטי לא מצאתי מעטפות) אז או שאשאר עם האזור הזה של חיבור הסוללה או שלא ארכיב את החלק.
צריך גם לחשוב על סטיקים אחרים, שאוכל לשדרג.
בהמשך אעדכן על השלט, ונראה מה אוכל להוסיף / לשנות (וגם כשיגיעו החלקים) :ugeek:
שלח תגובה