יש אלוהים! ויש פיתרון! ARCADE VGA 2

דיונים על משחקים, אמולטורים וכל מה שקשור ברטרו גיימינג - ארקייד וקונסולות
jackiabu
מאסטר
מאסטר

יש אלוהים! ויש פיתרון! ARCADE VGA 2

שליחה על ידי jackiabu »

שלום לכולם!

סוף סוף יש פיתרון לכרטיס מסך שרכשתי. אחרי הרבה חיפושים באינטרנט מצאתי אתר שמסביר איך ליצור כבל VGA TO SCRAT שהסקראט הוא למעשה RGB וזהה לחלוטין לסיגנל של מוניטור ארקייד. אבל בשביל זה צריך ליצור את הכבל הזה בעצמך (מה שעשיתי כבר עם הרבה סבלנות). דרך אגב לא מוכרים כבל כזה. בכל אופן יש את כל ההוראות באתר
http://www.alvarezeninternet.com/mamescart/" onclick="window.open(this.href);return false; צריך קצת ידע באלקטרוניקה לא סיפור גדול אבל שווה תמאמץ. בקיציר חיברתי את הכבל לכרטיס מסך לסקראט בטלויזיה וזה עובד מגניב!!! רואים את כל הסיסטם עולה מצב דוס הכל, למעשה הטלויזיה נהפכת למסך ארקייד לכל דבר!!!
השורה התחתונה זה ששוה היה תמאמץ. למי שזוכר ניראו המשחקים בארקייד אמיתי. מי שמחובר עם מסך פיסי או LCD
או טלויזיה(עדיףSVIDEOׂ . והוא מרוצה מהאיכות אז שישאר עם זה וסבבה. אבל מי שרוצה להגיע לאוטנטיות אמיתית
אז זה הפיתרון. ;)
התנאי כמובן לכל זה שהיה לכם טלויזיה עם יציאת סקראט שבתוכה תומכת בRGB
או לחולופין מוניטור עם יצHאות RGB ואז לא צריך ליצור כבל.
מי שרוצה לשאול עוד שאלות אשמח לעזור לו.

ולכל המגיבים בפורום זה. יש מישפט חכם שאומר "מכל מכבדיי אכבד" שזה אומר בפשטות כבד אותי ואל תתינשא עלי ואכבד אותך בחזרה. :P

אז יאללה אני הולך לשחק במכונה ביי
dj_anubis
מאסטר
מאסטר

Re: יש אלוהים! ויש פיתרון! ARCADE VGA 2

שליחה על ידי dj_anubis »

ג'אקיבו אני ממש שמח שהצלחת, מאוד לא אהבתי את ההתנהגות הזאת של אריק, לדעתי כשיש למישהו מהחברים פה בעיה אנחנו צריכים לעזור אחד לשני ולא לשמור ידע לעצמנו ועוד לנפנף בזה מול הפרצוף של זה שצריך את העזרה.

כל הכבוד ג'אקיבו שיחקת אותה, האם ההבדל בין מסך טלויזיה ל VGA הוא כזה קיצוני, או שאפשר להישאר עם הטלויזיה?
jackiabu
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי jackiabu »

dj_anubis כתב:ג'אקיבו אני ממש שמח שהצלחת, מאוד לא אהבתי את ההתנהגות הזאת של אריק, לדעתי כשיש למישהו מהחברים פה בעיה אנחנו צריכים לעזור אחד לשני ולא לשמור ידע לעצמנו ועוד לנפנף בזה מול הפרצוף של זה שצריך את העזרה.

כל הכבוד ג'אקיבו שיחקת אותה, האם ההבדל בין מסך טלויזיה ל VGA הוא כזה קיצוני, או שאפשר להישאר עם הטלויזיה?
תודה רבה! ההבדל הוא מהותי למי שזוכר ויודע איך עובד מוניטור של ארקייד אורגינל. הוא פשוט נותן רזלוציה מדיוקת של כל מישחק ומישחק. רואים תפקסלים גדול יותר אבל ככה זה אמור לעבוד בתכלס בדוק ! אבל אם אתה שואל אותי אפשר להישאר עם טלווזיה אבל וזה אבל חשוב להתחבר בטלוויזיה רק בSVIDEO
פה ההבדל שמים וארץ.
נערך לאחרונה על ידי jackiabu ב 13 מרץ 2009, 12:57, נערך פעם 1 בסך הכל.
jackiabu
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי jackiabu »

jackiabu כתב:
dj_anubis כתב:ג'אקיבו אני ממש שמח שהצלחת, מאוד לא אהבתי את ההתנהגות הזאת של אריק, לדעתי כשיש למישהו מהחברים פה בעיה אנחנו צריכים לעזור אחד לשני ולא לשמור ידע לעצמנו ועוד לנפנף בזה מול הפרצוף של זה שצריך את העזרה.

תודה רבה! ההבדל הוא מהותי למי שזוכר ויודע איך עובד מוניטור של ארקייד אורגינל. הוא פשוט נותן רזלוציה מדיוקת של כל מישחק ומישחק. רואים תפקסלים גדול יותר אבל ככה זה אמור לעבוד בתכלס בדוק ! אבל אם אתה שואל אותי אפשר להישאר עם טלווזיה אבל וזה אבל חשוב להתחבר בטלוויזיה רק בSVIDEO
פה ההבדל שמים וארץ.

:D
dj_anubis
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי dj_anubis »

מה זה משנה אם אני מתחבר עם SVIDEO או RCA?
אני מחובר עם RCA וזה עובד מצוין זה לא טוב?
alexkidd
מומחה
מומחה

שליחה על ידי alexkidd »

מעניין... לא ידעתי שסקארט הוא למעשה RGB...
זה אומר שגם האיכות אותו דבר?
כל מה שאני יודע על ההבדל בין השניים שסקארט יכול להעביר גם סאונד וRGB לא
jackiabu
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי jackiabu »

dj_anubis כתב:מה זה משנה אם אני מתחבר עם SVIDEO או RCA?
אני מחובר עם RCA וזה עובד מצוין זה לא טוב?
היי!

RCA זה סוג של חיבור לפי מה שאני מבין ממך את מחובר קומפוזיט שזה איכות נחותה בהרבה מ SVIDEO
תיראה אם יש לך בטלויזיה SVIDEO יש כאלה שאין להם! תאמין לי שזה שווה תמאמץ אפילו תחליף טלויזיה עם חיבור SVIDEO
שתיראה תהבדלים שהם ענקיים תבין על מה אני מדבר.
קבל תאתר הזה:
http://www.wisebuy.co.il/DictionaryPage ... &str=DIN-4" onclick="window.open(this.href);return false;
jackiabu
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי jackiabu »

alexkidd כתב:מעניין... לא ידעתי שסקארט הוא למעשה RGB...
זה אומר שגם האיכות אותו דבר?
כל מה שאני יודע על ההבדל בין השניים שסקארט יכול להעביר גם סאונד וRGB לא
היי!

זה נכון בחיבור סקראט אמיתי הוא מעביר גם סאונד L R סטריאו. אבל במקרה שלי אני לא צריך את זה אז שיצרתי תכבל לפי האתר הוא גם אומר לנתק תחיבור של האודיו.

ולגבי כבל RGB אמיתי הוא באמת לא מעביר סאונד רק תמונה :כחול ירוק ואדום.
dj_anubis
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי dj_anubis »

אצלי בטלויזיה יש שתי כניסות לVIDEO
1. RCA
2. SVIDEO

מהכרטיס מסך יש לי 2 יציאות:RCA ו-SVIDEO

כיום אני מחובר בין 2 ה-RCA

אתה אומר שכדאי לחבר בין 2 ה-SVIDEO כי ההבדל משמעותי?
jackiabu
מאסטר
מאסטר

שליחה על ידי jackiabu »

dj_anubis כתב:אצלי בטלויזיה יש שתי כניסות לVIDEO
1. RCA
2. SVIDEO

מהכרטיס מסך יש לי 2 יציאות:RCA ו-SVIDEO

כיום אני מחובר בין 2 ה-RCA

אתה אומר שכדאי לחבר בין 2 ה-SVIDEO כי ההבדל משמעותי?
היי!

כן כן ועוד פעם כן!! תעשה את זה עכשיו תראה תהבדל תחשוב שקנית טלויזיה חדשה כאילו הכל חד יותר ויפה יותר.
תצא עם כבל מהכרטיס מסך שלך לטלויזיה עם כבל:SVIDEO לSVIDEO
צריך להגדיר במאפינים בכרטיס מסך שלך שאתה עובד עם SVIDEO וזהו.
שלח תגובה