מגזין פריק המקורי

מגזין פריק נוסד על ידי רמי שיר, עורך עיתון הילדים הידוע "אצבעוני", שתיפקד כעורך מגזין פריק מיום היווסדו ועד יומו האחרון. פריק היה ירחון על משחקי מחשב ומשחקי וידאו שיצא לאור לראשונה באוקטובר 1992. כשהוא מציג כתבות מעניינות יותר ותוכן טוב יותר, עבר פריק את יריבו הוותיק "וויז" (שהיה מעין מגזין מכירות של רשת באג) מבחינת תפוצה והשיג גם תוצאות עיסקיות בהתאם. בשיאו הגיע פריק ליותר מ 15,000 מנויים, הישג חסר תקדים למגאזין נישה מסוגו בארץ. מגזין "זומביט" ויורשו "קליק" גם הם לא היו תחרות רצינית לפריק.

בעקבות עלייה תלולה בפופולאריות של אתרי אינטרנט העוסקים במשחקי וידאו והמיתון הכלל עולמי בתחום ההוצאה לאור של מגזינים מודפסים, גורמים שפגעו אנושות במכירות, הוחלט לסיים את פריק. לפיכך, גליון 99 אשר יצא לאור ביולי 2001 היה הופעתו המודפסת האחרונה של פריק.

באפשרותכם לקרוא אונליין סריקות גליונות רבים של פריק, כנסו לפוסט על כך בפורום.

דבר העורך בגליון הראשון

אני התחלתי לכתוב לראשונה לפריק ב 1994 בהיותי בן 17 ככתב פרילנסר. כתבתי בעיקר על משחקים למערכת ה 3DO. את המערכת היקרה הזו (אז היא עלתה יותר מ 2000 ₪) קיבלתי מהחברה המייבאת לשם סקירת משחקים שתסייע לקידום מכירות ושיווק המערכת בארץ. בשלב מאוחר יותר רכשתי את קונסולת סוני פלייסטישן והתחלתי לכתוב על משחקים למערכת זו. את המשחקים השגתי, ליום יומיים בלבד לשם הסקירה, מחנות שנמצאה בקירבת ביתי (מגה סאן סנטר בקניון הזהב) שבתמורה קיבלה פרסום בגוף הכתבה.

הבלוג הזה הוא אבולוציה של אתר VGפריק המקורי שלא עודכן כבר כמה שנים והמשיך להיות מתוחזק בעיקר כדי לתמוך בפורום ובקהילת הגיימרים שלו.

לגלריית הכתבות שלי במגזין פריק –>