You are currently viewing E3 2017 – הפיסי גיימינג שואו

E3 2017 – הפיסי גיימינג שואו

שלוש פלטפורמות הגיימינג הקלאסיות – נינטנדו, פלייסטיישן ואקסבוקס תמיד הטילו צל כבד על הפלטפורמה הרביעית – הפיסי. אבל בשנים האחרונות הפיסי מקבל יותר ויותר אור זרקורים, וביטוי יפה לכך הוא הפיסי גיימינג שואו שמתרחש זו שנה שלישית ברציפות כחלק מאירועי שבוע E3. השנה האירוע התקיים בחסות אינטל שבהתאם קיבלה את חצי השעה הראשונה לקדם את מוצריה.

אחרי השקת הבכורה בקומפיוטקס בטאייפיי, אינטל הציגה שוב את סידרת ה X שלה, הפעם מזווית יותר גיימרית עם תמיכה חזקה יותר ב VR ובסטרימינג. למרות שלא כל כך ברור עד כמה מעבד 18 ליבות יכול להיות מנוצל כיום בגיימינג. בנוסף, אינטל הכריזה גם על שיתוף פעולה עם ESL – בין היתר בארגון טורניר ה E-ספורט "אינטל גראנד סלאם" עם פרס ראשון של מליון דולר (!).

הפיסי גיימינג שואו היה מאד פרסונלי ואפילו מרגש. דיברו על הקשר של הגיימר עם הפיסי שלו, ועל כך שהפיסי שלנו הוא כל כך אישי כי היינו מעורבים בבחירת הרכיבים ובהרכבה והאינטגרצינה שלהם. הכנס כולו היה סדרה של ראיונות עם מפתחי משחקים לפיסי, ובכלל האווירה הייתה אישית, פחות מחייבת ועם הרבה הומור וקלילות. וזאת בניגוד גמור למסיבות העיתונאים הלחוצות והנפוחות מחשיבות של אקסבוקס ופלייסטיישן. אפילו המגיש היה מקצועי ואפילו מצחיק לפרקים וברור שגם הוא גיימר.
בין המשחקים שהוצגו בכנס הזה נטיית הלב שלי היתה יותר לשלושה משחקים עם וייב רטרו-גיימרי – לאסט נייט ו Wargroove ממפתחים צרפתיים (שנראה שבזמן האחרון נכנסו חזק לסצינת הרטרו גיימינג), ו Tunic שנראה מגניב ממש.

הוצגו כמובן גם משחקים רבים חוצי פלטפורמות שברור שירוצו על פיסי טיפוסי הרבה יותר טוב מעל כל קונסולה. לדוגמה: דסטיני 2 – גירסת הפיסי תהיה עם Uncapped FPS ועוד כמה פיצ'רים גרפיים שיכולים לרוץ רק על פיסי. פורזה מוטורספורט 7 וסי אוף ת'יבס – כמו דסטיני 2, גם משחקים אלה של מייקרוסופט עברו אופטימיזציה עצבנית לרוץ על פיסי כמעט בכל סטאפ. וכך גם Playerunknown's Battlegrounds – באטל רויאל שנמכר כבר ב 3 מליון עותקים (למרות שהוא עדיין בפיתוח וטרם יצא רשמית) ושהוצג גם במסגרת כנס ה E3 של אקסבוקס. גם Shadow of War הוצג בכנס הזה, ומכיוון שהוא משחק ה AAA המצופה ביותר מבחינתי, וגם משווק בצורה אינטנסיבית ביותר בכל האירועים של E3 – אני בהחלט מקווה שיצליח.

Echo – אקו ארנה (מולטיפלייר) ולון אקו (הסינגל פלייר של אותו המשחק) – משחק VR שבו משחקים באפס כח משיכה ונעים במרחב באמצעות תפיסת עצמים ודחיקתם. קיבל הרבה התמקדות בשואו הזה, ונראה שתולים בו תקוות רבות לקידום ה VR גיימינג. הוכרז גם כי המשחק יחולק לתקופה מוגבלת בחינם לבעלי אוקולוס:

Mount and Blade 2 – משחק קרבות היסטוריים פחות אסטרטגי ויותר אקשני:

Total War 2 Warhammer – עוד משחק קרבות ענקי בעולם הפנטסטי של וורהאמר:

Tunic – אם סופר לאקיס טייל (שהוצג יום לפני בכנס האקסבוקס) היה מאריו רק עם שועל במקום מאריו, אז טוניק הוא זלדה רק עם שועל במקום לינק 🙂 משחק וייב רטרו גיימינגי מטורף ולכן לא מפתיע שאהבתי אותו במיוחד:

Last Night – בקלות המשחק המגניב והסטייליסטי ביותר שהוצג במסיבת העיתונאים של אקסבוקס אתמול, יוצא גם על הפיסי, והפעם קיבלנו ראיון עם היוצר והצצה מעט יותר ממושכת למשחק הזה. עד כה ב 2017 E3 הוא הפבוריט שלי:

Y Lands – נראה כמו מיינקראפט עם טוויסט של מוטיב הישרדות:

GriftLands – משחק תפקידים מרשים עם גרפיקה קרטונית:

Lawbreakers – המשחק החדש של קליף בלזינסקי (היוצר של גירז אוף וור) – משחק Arena Shooter PVP שנראה מאד טכני ומאד הארדקור:

Wargroove – אדבנס ווארס עם גרפיקה של… שיינינג פורס. אחחח, אין כמו פיקסל ארט! כולל מנוע עריכת תוואי שטח ושלבים שמוכנים למשחק תוך כמה דקות:

Age of Empires – דפיניטיב אדישן. ההפתעה של האירוע – רימסטר של משחק ה RTS האהוב מלפני 20 שנה, גם גרפית וגם אודיופונית. יכלול מולטיפלייר דרך אקסבוקס לייב:

לפיסי אמנם אין את האקסקלוסיביים ה AAA הנוצצים של הפלייסטיישן (למרות שהיום כן יש לו את האקסקלוסיביים של האקסבוקס), אבל הוא יריץ את מרבית משחקי המולטי-פלטפורם טוב בהרבה מהקונסולות, תלוי כמובן בדרגת האופטימיזציה.
ללא ספק היום הפיסי היא פלטפורמת הגיימינג המועדפת אם יש באפשרותכם לעבור את חסמי הכניסה הגבוהים יחסית לקונסולות – עלות גבוהה של החומרה, ומורכבות תפעולית טכנית גבוהה.

עוד המון תמונות ממסיבות העיתונאים של E3 2017 ומהתערוכה עצמה אפשר לראות באלבום הפליקר.