You are currently viewing E3 2017 – האקסקלוסיביים של הפלייסטיישן

E3 2017 – האקסקלוסיביים של הפלייסטיישן

הכנס של סוני ל E3 2017 היה הפקה דלה בצורה כמעט מגוכחת לעומת השואו המדהים שמייקרוסופט נתנה יום לפני. סוני פשוט הקרינו טריילר אחרי טריילר, עם מעט מאד תוכן אחר למעט מילים ספורות מנשיא סוני אינטראקטיב, שון ליידן, שהיה אגב היחיד שעלה על הבמה. אבל זה לא מה שחשוב – מה שבאמת חשוב הוא שהמשחקים נראו מושקעים מאד, לעומת הרוסטר של מייקרוסופט שנראה בהשוואה יותר כמו אסופה של משחקי אינדי. לא שיש בזה משהו רע, אבל אם רוצים להמם את הקהל – צריך משחקי AAA מרשימים.

אמנם האקסקלוסיביים שהוצגו בכנס העני משהו של סוני היו ברובם דמואים מתקדמים יותר של משחקים שהוצגו כבר ב E3 2016, אבל הם עדיין נראו ממש טוב. אז הנה האקסקלוסיביים המרשימים והמעניינים שסוני הציגה בכנס שלה ב E3 2017:

Horizon Zero Dawn – The Frozen Wilds – הרחבה למה שהוא אולי המשחק המרשים ביותר שיצא לפלייסטיישן 4 ב 2016. זהו אמנם לא משחק מלא אבל הוא חשוב, כי הורייזון הוא כיום אחד האקסקלוסיביים החשובים ביותר של הפלייסטיישן 4.

Uncharted Lost Legacy – בניגוד להרחבה המעניינת שהוצגה להורייזון, כאן מדובר במשחק בפני עצמו ולא DLC למשחק המדהים של נאטי דוג משנה שעברה. לוסט לגאסי הוא טייק פמיניסטי (נדרש?) לאנצ'רטד 4 שמשום מה נראה לי מעט פחות מעניין.

Days Gone – נראה כמו שהסרט World War Z אמור היה להיות. והמשחק הזה – יחד עם אקסקלוסיביים כמו הורייזון שכאמור יזכה עד סוף השנה ל DLC חדש – הוא הסיבה לכך שהפלייסטיישן מנצחת בגדול בדור הזה. לאקסבוקס פשוט אין אקסקלוסיביים עם קמפיינים ברמת הפקה גבוהה כזאת. יש לזכור שהוא הוצג לראשונה לפני שנה ונראה טוב אפילו יותר משצפיתי, ממש ברמה של Last of Us. ואפרופו Last 2 – הוא לא הוזכר אפילו במילה :/

Shadow of the Colossus – משחק ה PS2 הפנומנלי יקבל רימסטר ל PS4 וזאת בנוסף על הרימסטר המעולה שיצא כבר ב 2011 לפלייסטיישן 3. דרך אגב, הרימסטר ל PS3 קיבל שבחים מקיר לקיר ואפילו Digital Foundry קראו לו "הסטנדרט לאיך צריך לעשות רימסטר". נראה שהחידוש מעשיר את המשחק בגרפיקה יפהפיה, אבל לא בטוח האם יהיה בו חידוש מבחינת הגיימפליי בן ה 12 שנים.

God of War – בהמשך לטיזר המדהים משנה שעברה, ראינו שוב איך קרייטוס הולך להתחיל טרילוגיה חדשה – נורדית הפעם – ואיתו יהיה בנו שיתפקד כחלק אינטגרלי מהגייפליי, בדומה לאלי בלאסט אוף אס. אחרי שחיסל את ליגת האלים היווניים, הוא בא להשמיד גם את ליגת האלים הסקנדינביים 🙂 המשחק צפוי לצאת לשמחת כולם בתחילת 2018.

Detroit – Become Human – יותר סרט אינטראקטיבי מאשר משחק, הסיפור הוא על מנהיג אנדרואידים שמחליט למרוד באנושות, והמשחק משופע בצמתי החלטה בהם צריך לבחור בין אלימות לפאציפיזם. עושה רושם פוליטי משהו אבל באמת נראה מרשים גרפית. לא ברור איך בדיוק יהיה הגיימפליי והאם זהו ניסיון נוסף בסרטים אינטראקטיביים דוגמת Heave Rain מ 2010 שיצא בלעדית על ה PS3.

Spider-Man – באטמן ארקהם בגירסה צבעונית לכל המשפחה 🙂 אכן, המשחק הזה כנראה הולך להיות PG-13, אבל מלבד זה שספיידי לא באמת הורג אף אחד, מציל את כולם ובאופן כללי מתנהג כמו בחור נורא נחמד – ספיידרמן ל PS4 נראה פשוט מדהים, הן בגרפיקה והן בגיימפליי. שון ליידן צדק כשאמר לפני הדמו Enjoy the Ride.

בגיזרת הפלייסטיישן VR הוצג אלדר סקרולס סקיירים שהוא די מתאים מבחינת ממשק וגרפיקה להיות משחק VR, אבל אני תוהה איך משחקים במשחק תפקידים ארוך כל כך שדורש עשרות (אם לא מאות) שעות עם קסדת VR כל הזמן על הראש? לא ברור, אבל מלבד סקיירים הוצגו עוד כמה משחקי VR מרשימים יותר או פחות, וכאן יש לציין שמייקרוסופט מצידה ולפחות לעת עתה מתעלמת לחלוטין מ VR, ואני לא בטוח שזה רעיון כל כך גרוע, עסקית לפחות.

לסיכום – למרות שמה שסוני הציגה לא כל כך חידש או הפתיע, ללא ספק פלייסטיישן עדיין שולטת בגזרת האקסקלוסיביים עם משחקי סינגל פלייר ברמות הפקה הוליוודיות ואף יותר מכך. ולמרות כנס די מצ'וקמק ובלי שום חומרה חדשה – אני מכריז עליה (שוב…) כמנצחת הברורה בקרב האקסקלוסיביים בדור השמיני של הקונסולות. אני באמת לא רואה איך מייקרוסופט, עם האקסקלוסיביים עליהם היא הכריזה עד כה, נותנת פייט אמיתי.

עוד המון תמונות ממסיבות העיתונאים של E3 2017 ומהתערוכה עצמה אפשר לראות באלבום הפליקר.