You are currently viewing חובה לשחק: Curse of the Moon 1 & 2

חובה לשחק: Curse of the Moon 1 & 2

משחק הפיקסל ארט הזה היה אחד המטרות בקמפיין הקיקסטארטר המפורסם של קוג'י איגארשי, Bloodstained. זהו המותג החדש של איגארשי שאמור להיות הממשיך הרוחני של סדרת Castlevania שנמצאת עדיין בידי של קונאמי (שלא עושה איתה יותר מדי). קללת הירח יצא באמצע 2018 כשנה לפני המשחק הראשי Ritual of the Night והיה מעין פריקוול שלו. רבים טענו שהוא אפילו טוב יותר מהמשחק הראשי. הוא כל כך הצליח, עד ששנתיים אחר כך, באמצע 2020 יצא Curse of the Moon 2.

משחקי "קללת הירח" פותחו ע"י Inti Creates שבין היתר פיתחו והפיצו גם את משחקי בלסטר מסטר זירו המעולים' שגם עליהם כתבתי כתבת חובה לשחק. ואני חייב להגיד שבין Curse of the Moon ו Blaster Master Zero בזמן האחרון Inti הפכה להיות מפתחת משחקי ה"ניו-רטרו" החביבה עלי.

Curse of the Moon 1

בעוד שהמשחק הראשי Ritual of the Night היה פרויקט שאפתני ומסובך עם גרפיקת 2.5D במנוע Unreal 4, משחק הספינאוף Curse of the Monn הוא הרבה יותר צנוע מבחינת גרפיקה, ולכן היה עליו להיות יותר מרשים מבחינת משחקיות. והוא אכן הצליח בכך.
קללת הירח מרגיש ונראה כמו משחקי Castlevania על הנינטנדו נס, ובעיקר קאסטלוואניה 3 ומכניקת החלפת הגיבורים שלו. המשחק עוקב אחר זאנגצו – לוחם עם חרב – במסעו לחסל כמה שיותר שדים, כאשר עם סיום כל אחד משלושת השלבים הראשונים מצטרף לצוות לוחם חדש. שלושת הדמויות הנוספות הן מירים (עם שוט שמשחקת כמו הבלמונטים בטרילוגיה המקורית), אלפרד האלכימאי (מעין מכשף), וגייבל (חצי ערפד, עם יכולות שמזכירות את אלוקרד). אפשר גם לא לצרף ואפילו להרוג (!) את הדמות החדשה מה שישפיע על איך (ובאיזו קלות) עוברים את השלבים שבאים אחריו ואף ישפיע על סוף המשחק.

בדומה למשחקים הישנים מהם הוא לקח השראה, הגיימפליי בקללת הירח מדוייק אם כי קצת נוקשה, בעיקר אם בוחרים ברמת קושי Veteran. למרות שיש בו 8 שלבים, המשחק קצר מאד, פחות משלוש שעות, אבל גם מספק, עם מסלולים שונים שניתן לקחת בכל שלב, בוסים ענקיים ומעניינים ואתגר סביר אם כי לא עד כדי NES Hard.
תלוי בסוף שקיבלתם, אפשר להתחיל את המשחק מחדש במוד Nightmare שבו משחקים את שלוש הדמויות המשניות, ללא זאנגצו, כאשר השלב האחרון הוא שונה לגמרי. כל כך נהניתי מהמשחק, עד שסיימתי אותו גם במוד הזה, ומסתבר שלא הייתי היחיד כי המשחק הצליח כל כך עד ששנתיים אחר כך יצא לו המשך.

Curse of the Moon 2

קללת הירח 2 הוא ממשיך טבעי וישיר של המשחק הראשון (חוץ מקישור עלילתי של סוף הראשון עם תחילת השני שנראה שלא כל כך קיים…). הוא עושה המון דברים אותו הדבר- הדמות הראשית היא עדיין זאנגצו, ושוב ישנן שלוש דמויות נוספות שמצטרפות לצוות, אם כי הפעם הן חדשות לגמרי. הדמויות הנוספות במשחק זה הן דומיניק (שמשתמשת בחנית), רוברט הצלף (שמשתמש באקדח!) והאצ'י (מעין MECH שנשלט ע"י כלב חח). בניגוד למשחק הראשון הפעם אי אפשר להתעלם או להרוג את הדמויות הנוספות.
מבנה 8 השלבים במשחק הוא עדיין לינארי למדי למרות שיש בכל שלב מסלולים שונים שאפשר לקחת, אם הדמות המתאימה קיימת בצוות שלך. מי ששיחק במשחק הראשון ישים לב במהלך השלבים למקומות בלתי אפשריים להגעה שדמויות מהמשחק הראשון היו יכולות להגיע אליהם בקלות (ובמיוחד גייבל). וזה מרמז על כך שיש אפשרות לשחק גם אותם. וזה אכן קורה, רק ב Walkthrough השלישי של המשחק, בלי ספוילרים… 🙂 שזה ממש מגניב!
ורק כדי לשים דובדבן על העוגה הנפלאה הזאת, יש אפילו אפשרות משחק של שני שחקנים בו-זמנית!

הגרפיקה שופרה מעט ואם המשחק הראשון נראה כמו משהו שרץ על הNES, אז השני נראה כאילו הוא רץ על ה Turbo GrafX 16. המוזיקה עדיין מצויינת וחשוב לציין ששני המשחקים כוללים פסקול צ'יפטיון מדהים, ואם אתם קצת מכירים את הבלוג אתם בוודאי יודעים כמה אני אוהב פסקולי צ'יפטיון.
המשחקיות גם היא דומה מאד לזו של המשחק הראשון ועדיין יש רמת קושי Veteran שמדמה את הגיימפליי חסר הרחמים של קאסטלוואניה 3 על הנינטנדו נס. בדומה לעוד משחק המשך של Inti – בלסטר מסטר 2 – גם כאן המשחק השני הוא מעט מאתגר יותר מהראשון. יתר על כן, במסגרת העדכונים הרבים שהמשחק קיבל מאז יציאתו התווספה גם רמת קושי Legend Hunter שהפכה את המשחק לקשה באמת עד כדי NES Hard.

!Go Play
קללת הירח הראשון יצא לכל הקונסולות (כולל אפילו ל PS ויטה ולנינטנדו 3DS) ולפיסי (סטים בלבד) ב $10.
המשחק השני יצא כבר רק על הסוויץ', PS4, אקסבוקס One ופיסי (שוב, סטים בלבד), במחיר גבוה מעט יותר אך עדיין שווה של $15.
המחירים הם כמובן לפני מבצעים, למרות שמפיצים יפניים פחות נוטים להציע מבצעים משמעותיים על המשחקים שלהם.