You are currently viewing המשחקים הנדירים והיקרים ביותר – נינטנדו גיימבוי

המשחקים הנדירים והיקרים ביותר – נינטנדו גיימבוי

עולם אספנות הגיימינג הוא מדהים במורכבותו – משחקים רשמיים ולא רשמיים, משחקים נדירים שיצאו בכמויות מצומצמות או שעברו ריקול, גירסאות שונות של אותו משחק מאזורים שונים – האחת עולה יורו והשניה מאתיים… ישנם המון פרמטרים דינמיים לקביעת נדירות, ביקוש, ובסופו של דבר מחיר של משחק. אישית אף פעם לא התמקדתי באספנות, אבל אני ממש בעניין של משחקי וידאו, ולכן תחום האספנות שלהם תמיד עורר אצלי סקרנות. ומה שיצא זה סידרת כתבות האספנות.

הכתבה הזאת תתמקד בקונסולת הדור השלישי של נינטנדו – הגיימבוי. מלכתחילה כתבתי כתבה אחת משותפת לשתי קונסולות הדור השלישי של נינטנדו – הנס והגיימבוי – אך בגלל המורכבות הרבה וכמות המשחקים הגדולה שרציתי להכניס, החלטתי לפצל את הכתבה לשני חלקים.
לפני שנתחיל, חשוב לי לציין כמה דברים:
* חילקתי את הרשימה למשחקים סדרתיים שיצאו באופן מסחרי מלא, ולמשחקים לא-סדרתיים כמו: מהדורות מיוחדות (כמו קלטות תחרות), רפרודוקציות, הוצאות מחודשות, משחקי חובבים, פרוטוטייפים או כל סוג אחר של משחקים שלא יצאו רשמית במהלך חיי הקונסולה.
* המחירים המצויינים הם הערכות גסות מכיוון שהם משתנים ממכירה למכירה באתרי מכירות פומביות כמו Ebay או GameGavel. המחיר גם תלוי במצב המשחק, הקופסה, החוברת והאינסרט. בנוסף, יתכן שבעתיד המחירים ישתנו, וסביר למדי שהשינוי יהיה כלפי מעלה 🙂
* הרשימות הבאות הורכבו באמצעות כמה וכמה מקורות מהימנים למדי מרחבי האינטרנט, כמו לדוגמה: RarityGuide, PriceCharting, Racketboy, GameValueNow ועוד. אבל מכיוון שאני לא אספן מקצועי, אשמח לקבל פידבק על הכתבה (הכי פשוט לעשות את זה דרך הפורום).
* כמובן שכמו כל הכתבות באתר, גם זו תתעדכן באופן שוטף לכשאחשף למידע חדש.

גיימבוי
הקונסולה הניידת הראשונה היא גם אחת הקונסולות הפופולאריות ביותר אי פעם (נמכרו הרבה מעבר ל 100 מליון קונסולות גיימבוי – בערך פי שניים ממספר קונסולות הנס שנמכרו!), ולכן אספנים רבים אוספים משחקים שיצאו עליה. מפתיע לגלות שהרבה משחקי גיימבוי נדירים ויקרים שייכים לסדרות מצויינות וסופר פופולאריות כמו קאסטלוואניה ומגה מן. אם כן, המשחקים הנדירים והיקרים על הגיימבוי הם:

1. Amazing Tater
2. Spud's Adventure

שני משחקי הפאזל/הרפתקאות המוזרים האלה (הגיבורים בהם הם תפוחי אדמה…) מבית אטלוס הם משחקי הגיימבוי הסדרתיים שיוצרו מהם הכי פחות עותקים, ולכן מחיריהם נאמדים במאות דולרים.

3. Trip World – זה משחק פלטפורמה מרשים מבית סאנסופט, שיצא רק ביפן ובאירופה ובכמויות מצומצמות מאד, ושוויו כיום הוא מאות דולרים.

4. Hammerin' Harry – משחק זה הוא חלק מסדרת פלטפורמה/פעולה מבית איירם אשר היתה פופולארית במיוחד ביפן, ואחד משני משחקי הסידרה שיצאו לגיימבוי. הגירסה האירופאית שלו יצאה בשווייץ ובאוסטריה בלבד ולכן היא נדירה מאד.

5. Zas – זה משחק יריות שיצא אקסקלוסיבית ביפן. הוא נחשב למשחק יריות מהטובים שיצאו לקונסולה הניידת של נינטנדו, ובקלות אחד ה Hidden Gems שלה.

עוד משחקים נדירים יחסית לגיימבוי:

Castlevania Legends – לא משחק הקאסטלוואניה הטוב ביותר, אבל יתכן מאד שהוא הנדיר ביותר בסדרה.

Mega Man V – משחקי מגה מן על הגיימבוי היו אמנם זהים בשמותיהם לאלו על הנינטנדו NES, אבל הם היו משחקים ייחודיים. מגה מן 5 היה אחד הטובים ביניהם ואולי זו הסיבה שקשה יחסית להשיג אותו. דרך אגב, גם מגה מן הראשון ומגה מן 4 נחשבים יקרים, אם כי פחות מ 5.

Kid Dracula – פארודיה חמודה זו על משחקי קאסטלוואניה היא משחק פלפורמה מצויין ומזכיר קצת את מה שמייטי פיינל פייט היה לסדרת פיינל פייט. זה משחק מאד מבוקש ולכן גם יקר יחסית.

גיימבוי קולור
קונסולת זו היתה חידוש של הגיימבוי הרגיל עם תאימות לאחור, אך היא נחשבת קונסולה נפרדת עם הרבה משחקים ייחודיים משלה. גם כאן מפתיע לגלות משחקים מעולים שהביקוש הגבוה להם הפך אותם ליקרים מאד.
משחקי הגיימבוי קולור הנדירים והיקרים ביותר הם:

1. Shantae – ללא ספק המשחק הנדיר ביותר על הגיימבוי קולור. זה משחק פלטפורמה של קאפקום שדחף את הקונסולה לקצה גבול היכולת הגרפית שלה, עד כדי כך שאפשר היה לטעות ולחשוב שמדובר במשחק על הגיימבוי אדבנס. המשחק המעולה הזה נמכר בכמויות מצומצמות מכיוון שהוא יצא מאוחר מאד בחיי הקונסולה, אחרי שאפילו הגיימבוי אדבנס כבר יצא, ולכן כיום הוא נדיר ומבוקש מאד.

2. International Superstar soccer 1999 – משחק הכדורגל הזה מבית קונאמי הוא דוגמה להבדלי הנדירות המטורפים בין גירסאות גיאוגרפיות. הגירסה האירופאית נפוצה מאד, אבל יתכן שהגירסה האמריקאית נדירה אף יותר מ Shantae.

3. Revelations: The Demon Slayer – משחק תפקידים מעניין מבית אטלוס אשר בו חוקרים עולם ונלחמים במפלצות. מה שמעניין הוא שאפשר בנוסף לאפשרות להלחם במפלצות גם לנסות לשוחח עימן ולנסות לגייס אותן לחבורה שלך (!) ובשימוש בקסם מיוחד אף לנסות לאחד שתי מפלצות למפלצת אחת חזקה יותר (!!). זה המשחק הראשון בסדרה אך היחיד שיצא באנגלית, ואולי לכן הוא כה מבוקש.

4. Space Marauder – משחק יריות די גנרי שיצא בצפון אמריקה בכמויות מצומצמות. מחירו מגיע בקלות למעל מאה דולר.

5. Survival Kids – זה משחק "הישרדות" שבו השחקן נשטף לאחר סערה לאי בודד וצריך לשרוד באמצעות איסוף חומרים, יצירת כלים וציד תוך תשומת לב למדדי עייפות, רעב וצמא. למשחק יצא המשך לגיימבוי קולור, אבל רק ביפן.

עוד משחקים נדירים יחסית לגיימבוי קולור:

Metal Gear Solid – כנראה משחק המטאל גיר סוליד הנדיר ביותר שיצא אי פעם. לא ברור למה הוא יוצר בכמויות כה מצומצמות, אבל זה גרם למחירו להאמיר.

Pokemon Crystal – משחק פוקימון זה הוא מעין חידוש לפוקימון גולד וסילבר. כמו כל משחקי פוקימון על הגיימבוי, לא מדובר במשחק נדיר במיוחד, אך הוא מבוקש מאד בקרב אספנים ולכן מחירו גבוה מאד במיוחד אם הוא במצב טוב.

Resident Evil Gaiden – עוד משחק קאפקום שהגיע מאוחר מאד בחיי הקונסולה, ולמרות שהיה שייך לסידרה פופולארית במיוחד הוא יוצר בכמויות קטנות.

Legend of Zelda Oracle – שני משחקי Oracle of Seasons ו Oracle of Ages היו משחקי זלדה מעולים שפותחו ע"י קאפקום. עוד על המשחקים המצויינים האלה תוכלו לקרוא בכתבה האגדה על זלדה. אספנים הן של משחקי גיימבוי והן של סדרת זלדה מוכנים לשלם על שני המשחקים האלה הרבה כסף, וזאת למרות שהם כלל אינם נדירים כי תמיד היו פופולאריים ויצאו בהרבה עותקים.

האספנות לקונסולות הנינטנדו 8 ביט – הנס והגיימבוי – היא עסק לא זול בכלל. לעומת זאת, קונסולות ה 8 ביט של סגה היו פחות פופולאריות (לפחות בארה"ב וביפן) ולכן יותר נוח (וזול משמעותית!) לאסוף את המשחקים שלהן.
כל זאת ועוד (חח) בהמשך סידרת כתבות האספנות.

!Go Play
להורדת משחקי קונסולות, נסו את הפוסט אתרי הורדות הרומים הטובים ביותר, או חפשו את שם המשחק (באנגלית כמובן) עם המילה ROM או ISO (למשחקי סידי).
להורדת אמולטורים -כנסו לדף ה SYSTEMS ובחרו בקונסולה ובפלטפורמה (ווינדוז או אנדרואיד).