You are currently viewing עשרת אתרי הורדות המשחקים הטובים ביותר

עשרת אתרי הורדות המשחקים הטובים ביותר

VGF החל את דרכו בשנת 2001 בעיקר בגלל ההתלהבות חסרת הרסן שלי מהגילוי של אמולטורים של קונסולות ובמיוחד של מכונות ארקייד. אלא שבשנים הראשונות לפעילות האתר היתה בעיה למצוא ולהוריד משחקים, אם בגלל רוחב פס מצ'וקמק ואם בגלל מחסור באתרי הורדות. אמנם כיום בעידן הטורנטים אין בעיה להשיג סטים מלאים של משחקים, אבל לפעמים מתחשק להוריד רק משחק אחד… פוסט זה הוא סקירה של אתרי ההורדות הגדולים של תחילת שנות ה 2000 שעדיין קיימים כיום.

יש שני סוגים עיקריים בהורדות משחקים לאמולטורים – מחסניות משחק כקבצי ROM (להלן: רומים) או דיסקים כקבצי ISO. יש גם את עניין קבצי ה CHD שהם קבצי הארדיסק גדולים יחסית שמלווים רום של משחקי ארקייד גדולים במיוחד, אבל הם נדירים יחסית. עניין אותי האם אתרי ההורדות הגדולים שהשתמשתי בהם להוריד משחקים בתחילת הדרך עדיין קיימים, ומסתבר שרובם אכן פעילים ואף מתעדכנים תדיר. יתר על כן, כיום רוב אתרי הורדות הרומים כוללים גם סטים מלאים של הורדות ISO לקונסולות כמו הפלייסטיישן והסאטורן, מה שהיה נדיר במיוחד לפני כמה שנים בגלל גודלם של משחקי הסידי הללו (כמה מאות מגה בייטים למשחק).
יש לציין כי הכתבה הזאת עודכנה בתחילת 2018 ואז שוב באמצע 2018 לאחר התביעה המפורסמת של נינטנדו נגד אתר LoveRoms שגרמה לאתרים רבים להסיר משחקי נינטנדו מהרומים שהם מציעים להורדה. אז הנה הרשימה שלי של עשרת אתרי הורדות המשחקים הטובים ביותר כיום:

10
Old VGFreak

יאפ 🙂 לפעמים אם אני רוצה הורדה מהירה של משחק שאני מכיר היטב, אני משתמש באתר VGF הישן והטוב. מדובר על איזור משחקים צנוע אך די מושקע. אמנם הפעם האחרונה שהוא עודכן היה איפשהו באמצע שנות ה 2000, אבל כל הלינקים בו עובדים עד היום, באחריות 🙂
בימים עברו מכרתי באתר את "סט הדיסקים" (שהפך לימים ל"ארקייד DVD") שהכיל רומים נבחרים לאמולטור הארקייד MAME. כמובן שכבר שנים רבות ה"ארקייד DVD" לא נמכר ועכשיו אני מציע להורדה את כל התכולה שלו שכוללת סטים שלמים של כל משחקי SNK ניאו גיאו וכל משחקי קאפקום CPS. סט המשחקים הזה תואם לגירסת מיים 0.139 שאפשר להוריד מדף המערכות של האתר.
בנוסף, אתר המשנה "מגאסון!" מכיל כ 200 משחקי נינטנדו NES המבוקשים ביותר. נסו אותו!

9
Emulanium

אתר דרום אמריקאי וותיק (לא ברור מאיזו מדינה בדיוק, קרוב לודאי ברזיל) שכולל כמה סטים בסיסיים בלבד להורדה, עם חוסרים רבים בעיקר מבית נינטנדו. לדוגמה – רומים של נינטנדו NES כלל לא קיימים. עדכון אחרון היה ב 2015.

8
CoolROM

אתר הורדות וותיק זה קיבל מכתב איום מנינטנדו ולכן כבר לא ניתן למצוא בו רומים לאף קונסולה שלהם, אבל הוא כן כולל משחקים לקונסולות אחרות כולל אפילו לפלייסטיישן 2! מה שטוב בו זה אפשר לגלוש אליו ממקומות עבודה שחוסמים אתרי משחקים (; ולפחות במקום העבודה שלי הוא אכן עובד. העדכון האחרון קרה ב 2012 (אאוץ').

7
Emu-Russia

אתר רוסי שנוסד ב 2001 וכולל רק רומים וללא קבצי ISO. אין צורך להשתמש בתרגום כי יש גם גירסה אנגלית בילט אין (לבחור בפינה הימנית עליונה). זהו אתר יעיל שנותן לכם לבחור בין חיפוש רומים ברשימות טקסט בלבד או חיפוש עם תפיסות מסך ופרטים נוספים. נראה שהוא עדכני למדי, כי העדכון  אחרון שנצפה היה ב 2018.

6
edge|emulation

אתר הורדות נטו מצויין ובלי קשקושים שנוסד בשנת 2000. סט הרומים של MAME מעודכן יחסית, והאתר כולל גם קבצי ISO איזוטריים (כמו לדוגמה הגירסה היפנית של פיינל פייט סידי). נראה שהוא לא מתעדכן תדיר כי העדכון האחרון שלו היה ב 2015.

5
Romulation

אתר הורדות מושקע ביותר שכולל אפילו משחקי פלייסטיישן 3. העניין הוא שאופרציית ההורדות מנוהלת ע"י מערכת נקודות שמכריחה אותך להרשם ומעודדת אותך לשלם על מנוי חודשי :/

4
rom hustler

אתר הורדות נטו מצויין עם חיפוש יעיל ותהליך הורדה מהיר וקל. יש בו קבצי ISO של פלייסטיישן 2, גיימקיוב, ואפילו 3DO. גם אתר זה ביטל את ההורדות של משחקים רבים של נינטנדו. עודכן לאחרונה אי שם ב 2015.

3
ROMNation

אתר הורדות בסיסי אך אפקטיבי ביותר שפעם היו בו חוסרים רבים אבל נראה שהוא השלים אותם היטב, כולל קונסולות סידי שהיו חסרות בו בעבר. כל הקלקה מלווה בפרסומת פופאפ מעצבנת, אבל זו פרקטיקה נפוצה באתרים מסוג זה ומה שחשוב הוא שההורדות עובדות. עודכן לאחרונה בתחילת 2018.

2
FreeRoms

אתר הורדות רזה ויעיל שכולל הרבה קונסולות ונראה שגם את מרבית משחקי נינטנדו. הפרסומות באתר הזה לא מציקות ונראה שגם ההורדות של משחקי הסידי עובדות היטב. לא ברור מתי עודכן לאחרונה.

1
Planet Emulation

אתר צרפתי שנוסד ב 2001 והיה במשך זמן רב המקור שלי למשחקי ארקייד לאמולטור MAME ונראה שעד היום הוא הכי מהיר להתעדכן ברומים לגירסה החדשה של MAME. האתר בצרפתית, אז השתמשו בתרגום האוטומטי של גוגל לגלישה נוחה יותר. זה אתר מושקע ומתעדכן תדיר, ואולי לכן גם הוא הוריד את כל הרומים של קונסולות נינטנדו.


אזכורים של כבוד מגיעים לאתרי רומים שהיו משמעותיים אך אינם מתפקדים יותר בסצינת הורדת הרומים:

TheOldComputer לשעבר EmuConnect. נוסד ב 1999. זה אתר הורדות מבוסס שכולל המון סטים של רומים וטוען לכ 200 אלף משתמשים (!). הקטע הוא שאם מעוניינים להוריד ממנו משחקים יש צורך לתרום לפחות 20 דולר (!!). באתר יש המון איזורים מעניינים, ולדעתי שווה לכל הפחות להירשם. לא מפתיע שהאתר מתוחזק היטב וכולל יחסית מעט פרסומות, והעדכון האחרון בו קרה ב 2018.

Emuparadise הוא אתר רטרו גיימינג ענקי שכולל גם פורום מעולה, והוא מכיל פסקולים של משחקים וסריקות קומיקס ואפילו מגזינים על גיימינג.
ב 2017 האתר קיבל אזהרה מנינטנדו ועקב כך מחק משחקים של החברה מההורדות שלו. אבל באמצע 2018, בעקבות התביעה של נינטנדו נגד LoveRoms, הוא הסיר כבר את כל הורדות המשחקים בו. בזמנו הוא הציע קצב הורדה מהיר ואפילו הורדות ישירות של סטים מלאים של רומים כמעט לכל הקונסולות, זה באמת היה גן עדן וחבל שאינו כזה יותר…

MAME.dk, אתר ההורדות האגדי של משחקי ארקייד מדנמרק, היה פעיל בתחילת שנות ה 2000 והיה נקודת האור היחידה להורדת רומים למיים במשך תקופה ארוכה. לצערי הרב הוא ירד מהאוויר ומעולם לא חזר 🙁 עם זאת, אם הוא היה קיים היום הערך המוסף שלו היה זניח כי מרבית האתרים ברשימה זו נותנים פיתרון מצויין למי שמחפש הורדה מהירה של איזה משחק ארקייד.

תודה שקראתם את הכתבה, אם היא עזרה לכם – אשמח אם תעשו לייק לדף VGFreak בפייסבוק!