You are currently viewing רימייקים HD של משחקים קלאסיים – חלק 2

רימייקים HD של משחקים קלאסיים – חלק 2

כתבה זו היא השלמה לפוסט "רימייקים HD של משחקים קלאסיים". למרות שכל המשחקים שדיברתי עליהם שם יצאו לפיסי כמו גם לקונסולות הדור השביעי והשמיני, ישנם עוד רימייקים מעולים שיצאו אך ורק לקונסולות. אלא שהתחזקות הפיסי בשנים האחרונות גרמה לכך שמספר הרימייקים שלא יצאו לפיסי היא די קטנה ומתרכזת בעיקר בדור השביעי של הקונסולות, לפני ש Steam החזיר עטרה ליושנה.

Super Street Fighter 2 Turbo HD Remix – המאדרלואד של הרימייקים ברזולוציה גבוהה. הרימייק המדהים הזה יצא עוד ב 2008 והיה הסיבה העיקרית לכך שרכשתי X360. ספרייטים מדהימים ורזולוציית 1080P זה טוב ויפה, אבל מה שחשוב הוא שהמשחקיות של המשחק המקורי נשמרה בקנאות. כמו גם סכימת השמות הארוכים עד גיחוך של הסידרה הבלתי נגמרת הזאת… הטריילר קצת מביך, אבל אל תתנו לו לבלבל אתכם – אתם צריכים לשחק במשחק הזה.
ב 2017 יצאה גירסה שונה במקצת של הרימייק לנינטנדו סוויטץ'. האתר המצויין Digital Foundry עשה סקירה מעניינת של הגירסה הזאת עם השוואה לרימייק המקורי שיצא כמעט עשור לפני.

1942 Joint Strike – משחק היריות הקלאסי של קאפקום קיבל ב 2008 שידרוג דרסטי, גם בגיימפליי ובמיוחד לשני שחקנים. התצוגה לצערי היא פוליגונית, ולכן גם לא הכי מרשימה (יש משחקי יריות לסמארטפונים שנראים טוב יותר), אבל עדיין מדובר ב Shooter מצויין.

Prince of Persia Classic – לא כל כך קשור לרשימה כי למרבה האירוניה הוא יצא במקור לפיסי, ורק אח"כ בגירסאות לכל קונסולה אפשרית מהאייטיז והלאה. אבל זה משחק פעולה כל כך אייקוני שהייתי חייב. הרימייק הוא פוליגוני, אבל יעיל. מדובר בהעתק מדוייק של המשחק המקורי רק עם גרפיקה מודרנית וטאצ'ים מוצלחים כמו קפיצה מקירות. יצא גם למובייל.

After Burner Climax – בדומה ל Outrun 2006, המשחק הזה לוקח את המשחקיות הארקיידית הפשטנית לקיצון. למעשה זה משחק שיצא במקור ב 2006 לאולמות הארקייד ורק ב 2010 הגיע לקונסולות. כמו ב Outrun גם כאן מדובר בכיף קליל ולא מחייב. נכון לכתיבת שורות אלה סגה הסירה את המשחק מחנויות האונליין, ומכיוון שהוא מעולם לא יצא בגירסה פיזית אין דרך (חוקית) לשחק בו היום 🙁

Crash Bandicoot – הטרילוגיה המקורית של קראש בנדיקוט תצא בגירסאת רימסטר לפלייסטיישן 4 באמצע 2017. וזה גורם להתלהבות רבתי של מעריצים שגדלו בניינטיז על הסידרה האקסקלוסיבית הזאת לפלייסטיישן המקורי.

Shadow of the Beast – הרימייק של משחק הפלטפורמה הידוע שיצא לראשונה על האמיגה יצא אקסקלוסיבית לפלייסטיישן 4. הוא מנסה לשמור על האופי של המשחק המקורי ומוסיף ארט סטייל ייחודי. וכמויות דם לא הגיוניות.

Earthworm Jim HD – המשחק המקורי שיצא במקור למגה דרייב/ ג'נסיס ב 1994 (ואח"כ לכל הפלטפורמות האחרות) נחשב קלאסיקה של ממש עם האנימציה המצויינת וההומור הפרוע. הרימייק שלו חידד את הגרפיקה והחליק את האנימציה אף יותר, וגם הוסיף מוד מולטיפלייר שאפשר לעד ארבעה חברים לשחק בו זמנית (אונליין או לוקאל).

Turtles in Time Re-Shelled – "צבים בזמן" המקורי לארקייד ולסופר נינטנדו היה להיט מטורף ב 1991. זה היה משחק מכות רחוב קלאסי, והרימייק לא מוסיף כלום חוץ מוידאו ואודיו מעודכנים. המשחק נחשב בעיני רבים בינוני למדי, והבעיה איתו הוא שבגלל שפג תוקף הרשיון על המותג, נכון ל 2011 הוא הוסר מ XBLA ו PSN. אבל המשחק המקורי היה כל כך קאנוני, שהייתי חייב לציין אותו כאן.

כדאי לציין רימייקים נוספים אקסקלוסיביים לקונסולות כמו Arkanoid Live שיצא רק ל Xbox 360 ו Space Invaders Extreme שיצא גם לנינטנדו דיאס, שהיא לא בדיוק קונסולת HD 🙂 תודה ל jackiabu מהפורום על המלצותיו לרשימה זו. אני כמובן אמשיך לעדכן את הפוסט הזה בעתיד.

!Go Play
את מרבית המשחקים ברשימה זו אפשר לרכוש בחנויות Xbox Live או Playstation Network. שימו לב שחלקם הוסרו מהחנויות והדרך היחידה כיום להשיג ולשחק אותם היא באמצעות פריצת הקונסולה (או הרצת אמולטור שלה) והורדת עותק בצורה לא הכי חוקית.