You are currently viewing רימייקים HD של משחקים קלאסיים – חלק 1

רימייקים HD של משחקים קלאסיים – חלק 1

רימייקים של משחקים קלאסיים הם נפוצים כבר הרבה זמן. נינטנדו בעצמה אחראית לכמה מהרימייקים המוצלחים ביותר, לדוגמה: משחקי מאריו מה NES לסופר נינטנדו, מטרואיד מהסופר נינטנדו לגיימבוי אדבנס, ומעל כולם זלדה אוקרינת הזמן מהנינטנדו 64 ל 3DS. יש עוד הרבה דוגמאות של רימייקים למשחקים שקפצו דור מ 8 ביט ל 16 ביט ולקונסולות מתקדמות יותר, אבל בפוסט זה אני רוצה להתמקד ברימייקים של משחקי רטרו ידועים שעברו פאזה משמעותית יותר ופותחו מחדש ב Full HD. דרך מצויינת לדעתי להנגיש רטרו גיימינג לאנשים שלא היתה להם קונסולה באייטיז/ ניינטיז והיום כבר מפחדים מרזולוציות נמוכות 🙂

מעשיות ברווזיות – כן, ככה דאק טיילס נקרא בישראל. יש לך בעיה עם זה? גם לי… המשחק משלב בצורה מוצלחת מאד ספרייטים ורקעים פוליגוניים. ולא תאמינו אבל הקאסט המקורי של הסידרה מהניינטיז גוייס להקליט את הקולות!

מיקי מאוס בטירת האשליות – אחד המשחקים המרשימים ביותר על הסגה מגה דרייב והמאסטר סיסטם. הרימייק פותח בשיתוף עם המעצב של המשחקים המקוריים מהניינטיז. התוצאה מרשימה מאד, בייחוד בהתחשב בכך שזה משחק פלטפורמה פוליגוני, ללא ספרייטים בכלל. כתבתי עליו כתבה נפרדת!

Killer Instinct – זה רימייק לאחד ממשחקי המכות המרשימים ביותר שיצאו לאולמות הארקייד. המשחק המקורי יצא באמצע הניינטיז והיה ניסיון של נינטנדו להציג את יכולות האולטרה 64 (השם המקורי של הנינטנדו 64). בהתאמה, הרימייק היה משחק השקה אקסקלוסיבי ל XBox One שמילא את תפקידו היטב כתצוגת יכולות של הקונסולה החדשה. לאחר זמן מה, ובהתאם לתוכנית ה XBox Anywhere של מיקרוסופט, המשחק עבר הסבה מצויינת גם לפיסי. כתבתי עליו כתבה נפרדת!

פלאשבאק – המשחק ששווק ב 1992 כ"משחק סידי במחסנית משחק" חוזר ב HD. גם כאן המפתח של משחק ה 16 ביט המקורי הוא גם המפתח של הרימייק. הדעות עליו חלוקות, יש כאלו שחושבים שהוא שיפור ענקי, אבל אני אישית מעדיף את המשחק המקורי על המגה דרייב.

סטריידר – היה מדהים בארקייד, על המגה דרייב ובסיקוול על הפלייסטיישן הראשון. ולאחרונה יצא ב HD על כל קונסולה שנמכרת היום תוך שמירה על משחקיות הדוקה, עיצוב, וגיימפליי ייחודי שאפיין את הסדרה בראשית ימיה. גם עליו כתבתי כתבה מיוחדת.

דאבל דרגון ניאון – זה רימייק של משחק מכות רחוב אולי הידוע ביותר לארקייד. הוא שומר על הגיימפליי הנוקשה ממשחקי הארקייד המקוריים, אבל אחרי שמתרגלים אליו (מחדש…) מגלים משחק מצויין עם המון הומור אייטיז. למעשה, כל כך אהבתי את המשחק הזה שכתבתי עליו כתבת חובה לשחק!

מונסטר בוי – (חברה מפתחת: Game Atelier) הוא ההמשך הרוחני של הסידרה, ואפילו מפותח בשיתוף עם ריואיצ'י נישיזאווה, מהמייסדים של ווסטון שנסגרה ב 2014. המשחק כולל אלמנטים של עולם פתוח ושינוי צורות כמו ב MW2, והכי מגניב – את המוזיקה שלו מלחין לא אחר מאשר יוזו קושירו שידוע ממשחקים אגדיים כמו סטריטס אוף רייג' ו Ys. זהו משחק פשוט מדהים שכמובן כתבתי עליו כתבת חובה לשחק.

וונדר בוי מלכודת הדרקון – (חברה מפתחת: Lizardcube) הוא רימייק של המשחק האגדי למסטר סיסטם. כוונת המפתחים היא להיות כמה שיותר נאמנים לגיימפליי המעולה של המשחק המקורי באמצעות שימוש באלגוריתמים המקוריים, רק עם שימוש בספרייטים חדשים ויפהפיים ברזולוציה גבוהה. המשחק יצא מעולה, ואפילו כתבתי עליו כתבת "חובה לשחק".

טוקי – נראה מאד מבטיח כשהוכרז בשנת 2009. הרימייק היפהפה הזה נמצא בסטטוס WIP כבר שנים רבות. חברת משחקי האינדי שמפתחת אותו עדכנה לאחרונה את האתר שלה. בתקווה שזה סימן טוב. עדכון 2019: המשחק יצא! ראשית לנינטנדו סוויץ' ומעט אח"כ לשאר הפלטפורמות. כתבתי עליו כתבה נפרדת!

Pac-Man Championship Edition DX – פאקמן על סטרואידים! ויזואליות ניאון יפהפיה, המון מבוכים וכמות מטורפת של רוחות לאכול. זה טייק מגניב על פאקמן שאמנם מרגיש קצת כמו משחק אייפד, אבל זה לא בהכרח דבר רע ולדעתי כל אחד חייב לשחק בו.

Outrun 2006 – יצא גם לפלייסטיישן 2 ולאקסבוקס הראשון, אבל רק על הפיסי היה אפשר לשחק ב HD אמיתי. זה משחק נהיגה ארקיידי באקסטרים. יש בו מעט מאד מעבר לנהיגה כיפית במהירות גבוהה ועקיפות בלי סוף 🙂 ולמרות שהוא ישן, הגרפיקה עדיין נראית מצויין.

יש עוד משחקים קלאסיים רבים שעברו תהליך רימאסטר ויצאו על הפיסי ועל קונסולות הדור השביעי והלאה. ברוח רשימה זו אפשר לציין במיוחד גם את שני משחקי Bionic Commando Rearmed, את Choplifter HD ואת Karateka. מומלץ לקרוא גם את הפוסט המשלים לכתבה זו, "רימייקים HD אקסקלוסיביים לקונסולות", שמתרכז ברימייקים אקסקלוסיביים. כמובן שאמשיך לעדכן את הפוסט הזה בעתיד!

!Go Play
את מרבית המשחקים בפוסט זה אפשר למצוא בחנויות PSN, אקסבוקס לייב ואפילו בחנות של נינטנדו. וכמובן שאפשר למצוא אותם גם ב  GOG וב STEAM במחירים אפילו נמוכים יותר, וזה עוד לפני מבצעים!