You are currently viewing פלטפורמר הארקייד הטוב מכולם – Willow

פלטפורמר הארקייד הטוב מכולם – Willow

ווילו והנסיכה הוא אחד הסרטים האהובים עלי מהילדות. לשמחתי הרבה מי שקיבלה את הזיכיון למשחקי וידאו המבוססים על הסרט, היתה קאפקום והיא עשתה כהרגלה עבודה מצויינת. ווילו לנינטנדו NES היה מעין קלון לא רע בכלל של זלדה, אבל לא בו עסקינן. ווילו לארקיידס הוא כנראה משחק הפלטפורמה הטוב ביותר שיצא לי לשחק באולמות המשחקים, ועליו נדבר היום. דרך אגב, היו גם משחקי ווילו למחשבים האישיים… אבל הם לא היו מבית קאפקום והם היו כל כך גרועים שעדיף שלא נדבר עליהם בכלל.

ווילו והנסיכה (1988) של ג'ורג' לוקאס הוא סרט הפנטזיה המרשים ביותר שיצא בעידן של לפני טרילוגיית שר הטבעות (2001) של פיטר ג'קסון. במקור הסרט היה אמור להיות אדפטציה קולנועית להוביט, אך לוקאס לא הצליח להשיג את זכויות היוצרים, ובסופו של דבר נכתב תסריט "מקורי" שאכן מזכיר את ספריו של טולקין. ווילו הוא סרט היי-פנטזי סולידי שכולל את כל מה שאתה מצפה לו בסרט פנטזיה וברמת הפקה גבוהה מאד, עם מוזיקה אפית שתמשיכו לזמזם להרבה זמן ואפקטים מרהיבים. לשנת 1988 כמובן.
הסיפור הוא על תינוקת שהתגלגלה לידיו של ווילו אופגוד הנלווין (גזע דמוי הוביטים) ואמורה על פי הנבואה להדיח את המכשפה המלכה בוומורדה. ווילו יוצא למסע להחזיר את התינוקת הנסיכה לבני האדם, ובדרך פוגש את הלוחם מדמרטיגן שיעזור לו במסעו, כמו גם קוסמות, פיות, ננסים, טרולים, ואפילו דרקון דו ראשי נושף אש. העלילה גנרית, אבל אפקטיבית ומהנה גם היום. אם איכשהו לא צפיתם עדיין בווילו והנסיכה – עכשיו זה הזמן!
מה שמיוחד במשחק, ובניגוד למשחק ה NES שנושא את אותו השם, זה שהוא עוקב אחר עלילת הסרט בצורה הדוקה באופן מפתיע (עם שינויים קלים בלבד). הוא עושה את זה כל כך טוב, שחשבתי שיהיה מגניב לשתף כאן את עיקרי העלילה של המשחק/הסרט בתפיסות מסך. מקווה שתהנו כמו שאני נהניתי לאסוף אותן, אבל (שימו לב) ספוילרים (;


ברור שגם כיום מדובר במשחק יפהפה, עשרות שנים אחרי שיצא לראשונה לאולמות הארקייד. הגרפיקה עשירה וצבעונית וקצת cartoon-ית, וציורי הדמויות מהסרט בקטעי המעבר בין השלבים (התמונות הגדולות עם הרקע השחור) גרמו בזמנו לשמיטת לסתות המונית באולמות הארקייד. השליטה בשתי הדמויות השחיקות, ווילו ומדמרטיגן מדויקת כמו שניתן לצפות ממשחק ארקייד מבית קאפקום. חבל מאד שהמוזיקה לא מזכירה אפילו את המוזיקה הנפלאה מהסרט ונשמעת כמו משחק ארקייד גנרי מסוף האייטיז. האפקטים חולקים רבות עם משחקי קאפקום אחרים מאותה תקופה, וכך גם הרבה אלמנטים בגיימפליי: החרב של מדמרטיגן נראית כמו החרב של סטריידר, וווילו משחק כמו מגה מן X עם היריות וההחלקות על הרצפה.

מבחינת משחקיות הפסאודו-RPG ומערכת שדרוגי הדמויות, ווילו מרגיש קצת כמו משחק קונסולות. אבל בגלל שזה משחק ארקייד הוא כולל אילוצים מעצבנים, כמו: טיימר מעיק, שלבים מקוצצים באורכם ושדרוגים חשובים שאפשר בקלות לפספס אם לא אוספים מספיק כסף לפני שנכנסים לחנות.
הטיפ החשוב ביותר שיש לי לתת על ווילו הוא שאם רוצים לחוות את כל מה שהמשחק כולל, ובמיוחד את הקסמים המשודרגים, צריך להיכנס לכל חנות עם מספיק כסף לרכישת השדרוג הבא, כי ברגע שיוצאים ממנה היא נעלמת לעד. לשם כך צריך לרכוש בהקדם את אבני ה Quest Stones (אלו שנראות כמו סימן שאלה) שמאפשרות איסוף קל יותר של כסף, ואת השדרוג השלישי של הקסמים של ווילו (שמכפיל את הכסף שאויבים מובסים מותירים). תנצלו גם את העובדה שזה משחק ארקייד ושאפשר להמשיך כמה שרוצים. אם אתם מוצאים חנות ואין לכם מספיק כסף לשדרוג הבא אז עדיף להיפסל ולתת לאויבים לעשות respawn כדי לאסוף מהם עוד מטבעות. החנות עדיין תהיה שם כל עוד לא נכנסתם לתוכה.

!Go Play
למרבה הצער, ובדומה לכמה משחקי ארקייד אחרים של קאפקום מבוססי זכיינות חיצונית כמו Alien vs Predator או Cadillacs & Dinosaurs המעולים, ווילו מעולם לא יצא מחוץ לאולמות הארקייד ומעולם לא הוסב לקונסולות הביתיות. לכן הדרך הריאלית היחידה כיום לשחק במשחק הארקייד היפהפה הזה היא באמצעות קסם האמולטורים (;