You are currently viewing חובה לשחק: Willow

חובה לשחק: Willow

ווילו והנסיכה הוא אחד הסרטים האהובים עלי מהילדות. לשמחתי הרבה מי שקיבלה את הזיכיון למשחק וידאו המבוסס על הסרט, היתה קאפקום והיא עשתה כרגיל עבודה מצויינת. גירסת הארקייד הייתה כנראה משחק הפלטפורמה הטוב ביותר שיצא לי לשחק באולמות המשחקים, והגירסה לנינטנדו NES, גם היא מבית קאפקום, היתה שונה מהותית (מעין קלון לא רע בכלל של זלדה) אבל גם טובה מאד. היו גם משחקי ווילו למחשבים האישיים… אבל הם לא היו מבית קאפקום והם היו כל כך גרועים שעדיף לא לדבר עליהם.

ווילו והנסיכה (1988) של ג'ורג' לוקאס הוא סרט הפנטזיה המרשים ביותר שיצא בעידן של לפני טרילוגיית שר הטבעות (2001) של פיטר ג'קסון. במקור הסרט היה אמור להיות אדפטציה קולנועית להוביט, אך לוקאס לא הצליח להשיג את זכויות היוצרים, ובסופו של דבר נכתב תסריט "מקורי" שאכן מאד מזכיר את ספריו של טולקין, אבל בקטע טוב. ווילו הוא סרט היי-פנטזי סולידי שכולל את כל מה שאתה מצפה לו בסרט פנטזיה וברמת הפקה גבוהה מאד, עם מוזיקה אפית תמשיכו לזמזם להרבה זמן ואפקטים מרהיבים. לשנת 1988 כמובן.
הסיפור הוא על תינוקת שהתגלגלה לידיו של ווילו אופגוד הנלווין (גזע דמוי הוביטים) ואמורה על פי הנבואה להדיח את המכשפה המלכה בוומורדה. ווילו יוצא למסע להחזיר את התינוקת הנסיכה לבני האדם, ובדרך פוגש את הלוחם מדמרטיגן שיעזור לו במסעו, כמו גם קוסמות, פיות, ננסים, טרולים, ואפילו דרקון דו ראשי נושף אש. העלילה גנרית, אבל אפקטיבית ומהנה גם היום. אם איכשהו לא צפיתם עדיין בווילו והנסיכה – עכשיו זה הזמן!
מה שמיוחד במשחק הארקייד המבוסס על הסרט, ובניגוד למשחק ה NES שנושא את אותו השם, זה שהוא עוקב אחר עלילת הסרט בצורה הדוקה באופן מפתיע (עם שינויים קלים בלבד). הוא עושה את זה כל כך טוב, שחשבתי שיהיה מגניב לשתף כאן את עיקרי העלילה של המשחק/הסרט בתפיסות מסך. מקווה שתהנו כמו שאני נהניתי לאסוף אותן, אבל (שימו לב) ספוילרים!


ברור שגם כיום מדובר במשחק יפהפה, עשרות שנים אחרי שיצא לראשונה לאולמות הארקייד. הגרפיקה עשירה וצבעונית וקצת cartoon-ית, ואתם חייבים להאמין לי שציורי הדמויות מהסרט בקטעי המעבר בין השלבים גרמו לשמיטת לסתות המונית באולמות הארקייד. השליטה בשתי הדמויות השחיקות, ווילו ומדמרטיגן מדויקת כמו שניתן לצפות ממשחק ארקייד מבית קאפקום. המוזיקה לעומת זאת לא מזכירה אפילו את המוזיקה הנפלאה מהסרט ונשמעת כמו משחק ארקייד גנרי מסוף האייטיז. האפקטים חולקים רבות עם משחקי קאפקום אחרים מאותה תקופה, כמו גם הרבה אלמנטים בגיימפליי: החרב של מדמרטיגן נראית כמו החרב של סטריידר, וווילו מתנהג כמו מגה מן X עם היריות וההחלקות על הרצפה.

מבחינת משחקיות הפסאודו-RPG ומערכת שדרוגי הדמויות, ווילו מרגיש קצת כמו משחק קונסולות, רק עם אילוצים מעצבנים של משחק ארקייד, כמו: טיימר מעיק, שלבים מקוצצים באורכם ושדרוגים חשובים שאפשר בקלות לפספס אם לא אוספים מספיק כסף לפני שנכנסים לחנות.
אם רוצים לחוות את כל מה שהמשחק כולל, ובמיוחד את הקסמים המשודרגים של ווילו, צריך להיכנס לכל חנות עם מספיק כסף לרכישת השדרוג הבא, כי ברגע שיוצאים ממנה היא נעלמת לעד. תנצלו את העובדה שזה משחק ארקייד ושאפשר להמשיך כמה שרוצים. אם אתם מוצאים חנות ואין לכם מספיק כסף לשדרוג הבא אז עדיף להיפסל ולתת לאויבים לעשות respawn כדי לאסוף מהם עוד מטבעות. החנות עדיין תהיה שם כל עוד לא נכנסתם לתוכה.
למרבה הצער, ובדומה לכמה משחקי ארקייד מעולים אחרים של קאפקום מבוססי זכיינות חיצונית כמו Alien vs Predator או Cadillacs & Dinosaurs, ווילו מעולם לא יצא מחוץ לאולמות הארקייד ומעולם לא הוסב לקונסולות הביתיות.

!Go Play
הדרך הריאלית היחידה כיום לשחק במשחק הארקייד היפהפה הזה היא באמצעות קסם האמולטורים (;