רימייקים אקסקלוסיביים לקונסולות

בפוסט הקודם עברתי על רימייקים של משחקי קונסולות קלאסיים שעברו הסבה לפיסי. למרות שכל המשחקים שדיברתי עליהם שם יצאו גם לקונסולות ה HD (בעיקר פלייסטיישן ואקסבוקס), ישנם עוד הרבה רימייקים מעולים שיצאו אך ורק לקונסולות ולא הופיעו כלל על הפיסי, בעיקר בעידן הטרום Steam. אז הנה רשימה משלימה של רימייקים מומלצים שעברו חידוש כולל לרזולוציה גבוהה, רק שכדי לשחק באלה אתם חייבים קונסולת HD. וכמובן גישה לחנויות Xbox Live או Playstation Network (או קונסולה פרוצה).

Super Street Fighter 2 Turbo HD Remix – המאדרלואד של הרימייקים ברזולוציה גבוהה. הרימייק המדהים הזה יצא עוד ב 2008 והיה הסיבה העיקרית לכך שרכשתי X360. ספרייטים מדהימים ורזולוציית 1080P זה טוב ויפה, אבל מה שחשוב הוא שהמשחקיות של המשחק המקורי נשמרה בקנאות. כמו גם סכימת השמות הארוכים עד גיחוך של הסידרה הבלתי נגמרת הזאת… הטריילר קצת מביך, אבל אל תתנו לו לבלבל אתכם – אתם צריכים לשחק במשחק הזה.

Killer Instinct – יצא אקסקלוסיבית ל XBox One. זה רימייק לאחד ממשחקי המכות המרשימים ביותר שיצאו לאולמות הארקייד. המשחק המקורי יצא באמצע הניינטיז והיה ניסיון של נינטנדו להציג את יכולות האולטרה 64 (השם המקורי של הנינטנדו 64). בהתאמה, הרימייק היה משחק השקה ל XBone שמילא את תפקידו היטב כתצוגת יכולות של הקונסולה החדשה.

1942 Joint Strike – משחק היריות הקלאסי של קאפקום קיבל ב 2008 שידרוג דרסטי, גם בגיימפליי ובמיוחד לשני שחקנים. התצוגה לצערי היא פוליגונית, ולכן גם לא הכי מרשימה (יש משחקי יריות לסמארטפונים שנראים טוב יותר), אבל עדיין מדובר ב Shooter מצויין.

Prince of Persia Classic – לא כל כך קשור לרשימה כי למרבה האירוניה הוא יצא במקור לפיסי, ורק אח"כ בגירסאות לכל קונסולה אפשרית מהאייטיז והלאה. אבל זה משחק פעולה כל כך אייקוני שהייתי חייב. הרימייק הוא פוליגוני, אבל יעיל. מדובר בהעתק מדוייק של המשחק המקורי רק עם גרפיקה מודרנית וטאצ'ים מוצלחים כמו קפיצה מקירות.

After Burner Climax – בדומה ל Outrun 2006 שיצא לפיסי, המשחק הזה לוקח את המשחקיות הארקיידית הפשטנית לקיצון. למעשה זה משחק שיצא במקור ב 2006 לאולמות הארקייד ורק ב 2010 הגיע לקונסולות. כמו ב Outrun גם כאן מדובר בכיף קליל ולא מחייב.

Shadow of the Beast – רימייק של משחק הפלטפורמה הידוע שיצא לראשונה על האמיגה מתוכנן לצאת אקסקלוסיבית לפלייסטיישן 4. הוידאו הבא הוא גיימפליי מוקדם אבל אפשר לראות שהוא שומר על האופי של המשחק המקורי ומוסיף ארט סטייל ייחודי. וכמויות דם לא הגיוניות.

Turtles in Time Re-Shelled – "צבים בזמן" המקורי לארקייד ולסופר נינטנדו היה להיט מטורף ב 1991. זה היה משחק מכות רחוב קלאסי, והרימייק לא מוסיף כלום חוץ מוידאו ואודיו מעודכנים. המשחק נחשב בעיני רבים בינוני למדי, והבעיה איתו הוא שבגלל שפג תוקף הרשיון על המותג, נכון ל 2011 הוא הוסר מ XBLA ו PSN. אבל המשחק המקורי היה כל כך קאנוני, שהייתי חייב לציין אותו כאן.

כדאי לציין רימייקים נוספים אקסקלוסיביים לקונסולות כמו Arkanoid Live שיצא רק ל X360, ו Space Invaders Extreme שיצא גם לנינטנדו דיאס. תודה ל jackiabu מהפורום על המלצותיו לרשימה זו. אני כמובן אמשיך לעדכן את הפוסט הזה בעתיד.

!Go Play

את כל המשחקים ברשימה זו אפשר לרכוש בחנויות Xbox Live או Playstation Network. אני מציע לחכות למבצעים, אבל אם הקונסולה שלכם פרוצה תוכלו גם לא לשלם עליהם בכלל 🙂

דברו על פוסט זה ועל רטרו גיימינג בכלל בפורום!

שיתוף הפוסט