חובה לשחק: Willow

ווילו והנסיכה הוא אחד הסרטים האהובים עלי מהילדות. לשמחתי הרבה (אז וגם היום) קאפקום קיבלה את הזיכיון למשחק וידאו המבוסס על הסרט, והיא עשתה כרגיל עבודה מצויינת. גירסאת הארקייד היתה כנראה משחק הפלטפורמה הטוב ביותר שיצא לי לשחק באולמות המשחקים, והגירסה לנינטנדו NES, גם היא מבית קאפקום, היתה שונה מהותית (מעין קלון לא רע בכלל של זלדה) אבל גם טובה מאד. היו גם משחקי ווילו למחשבים האישיים… אבל הם לא היו מבית קאפקום והם היו כל כך גרועים שעדיף לא לדבר עליהם.

ווילו והנסיכה (1988) של ג'ורג' לוקאס הוא סרט הפנטזיה המרשים ביותר שיצא בעידן של לפני טרילוגיית שר הטבעות (2001) של פיטר ג'קסון. במקור הסרט היה אמור להיות אדפטציה קולנועית להוביט, אך לוקאס לא הצליח להשיג את זכויות היוצרים, ובסופו של דבר נכתב תסריט "מקורי" שאכן מאד מזכיר את ספריו של טולקין, אבל בקטע טוב. ווילו הוא סרט פנטזיה סולידי שכולל את כל מה שאתה מצפה לו בסרט פנטזיה, וברמת הפקה גבוהה מאד. לשנת 1988 כמובן.
הסיפור הוא על תינוקת שהתגלגלה לידיו של ווילו אופגוד הנלווין (גזע דמוי הוביטים) ואמורה על פי הנבואה להדיח את המכשפה המלכה בוומורדה. ווילו יוצא למסע להחזיר את התינוקת הנסיכה לבני האדם, ובדרך פוגש את הלוחם מדמרטיגן שיעזור לו במסעו, כמו גם קוסמות, פיות, ננסים, טרולים, ואפילו דרקון דו ראשי נושף אש. העלילה גנרית, אבל אפקטיבית ומהנה גם היום. אם איכשהו לא צפיתם עדיין בווילו והנסיכה – עכשיו זה הזמן!
מה שמיוחד במשחק הארקייד המבוסס על הסרט, ובניגוד למשחק ה NES שנושא את אותו השם, זה שהוא עוקב אחר עלילת הסרט בצורה הדוקה. הוא עושה את זה כל כך טוב, שחשבתי שיהיה מגניב לשתף כאן את עיקרי העלילה של המשחק/הסרט בתפיסות מסך. מקווה שתהנו כמו שאני נהניתי לאסוף אותן, אבל (שימו לב) ספוילרים!

ברור שמדובר במשחק יפהפה גם כיום, יותר מרבע מאה אחרי שיצא לראשונה לאולמות הארקייד. הגרפיקה עשירה וצבעונית וקצת cartoon-ית, ואתם חייבים להאמין לי שציורי הדמויות מהסרט בקטעי המעבר בין השלבים גרמו לשמיטת לסתות המונית כשהמשחק יצא לראשונה. השליטה בשתי הדמויות השחיקות, ווילו ומדמרטיגן, מדוייקת כמו שניתן לצפות ממשחק ארקייד מבית קאפקום. המוזיקה והאפקטים חולקים רבות עם משחקי קאפקום אחרים מאותה תקופה, כמו גם הרבה אלמנטים בגיימפליי: החרב של מדמרטיגן נראית כמו החרב של סטריידר, וווילו מתנהג כמו מגה מן X עם היריות וההחלקות על הריצפה.

מבחינת הגיימפליי, מערכת השדרוגים, ואורך המשחק, ווילו לארקייד מרגיש כמו משחק קונסולות. אך למרבה הצער, ובדומה לכמה משחקי ארקייד מעולים אחרים של קאפקום, הוא מעולם לא יצא מחוץ לאולמות הארקייד ומעולם לא הוסב לקונסולות הביתיות, ואפילו לא ל PSN או XBLA.

!Go Play

הדרך הריאלית היחידה כיום לשחק בווילו לארקייד היא על פיסי/אנדרואיד באמצעות אמולטור ורום של המשחק. אמולטור תורידו מדף המערכות, ואת המשחק אפשר למצוא בדף מיוחד למשחק באתר VGFreak הישן.

דברו על פוסט זה ועל רטרו גיימינג בכלל בפורום!

שיתוף הפוסט