עשרת אתרי הורדות המשחקים הטובים ביותר

VGF החל את דרכו בשנת 2001 בעיקר בגלל ההתלהבות חסרת הרסן שלי מהגילוי של אמולטורים של קונסולות ובמיוחד של מכונות ארקייד. אלא שבשנים הראשונות לפעילותו של VGF היתה בעיה למצוא ולהוריד משחקים, אם בגלל רוחב פס מצ'וקמק ואם בגלל מחסור באתרי הורדות. אמנם כיום בעידן הטורנטים אין בעיה להשיג סטים מלאים של משחקים, אבל לפעמים מתחשק להוריד רק משחק אחד… פוסט זה הוא סקירה של אתרי ההורדות הגדולים של תחילת שנות ה 2000 שעדיין קיימים כיום.

יש שני סוגים עיקריים בהורדות משחקים לאמולטורים – מחסניות משחק כקבצי ROM (להלן: רומים) או דיסקים כקבצי ISO. יש גם את עניין קבצי ה CHD שהם קבצי הארדיסק גדולים יחסית שמלווים תמיד ברום של המשחק, בדרך כלל למשחקי ארקייד, אבל הם נדירים יחסית. עניין אותי האם אתרי ההורדות הגדולים שהשתמשתי בהם להוריד משחקים בתחילת הדרך עדיין קיימים, ומסתבר שרובם אכן פעילים ואף מתעדכנים תדיר!
הנה הרשימה שלי של עשרת אתרי הורדות המשחקים הטובים ביותר:

10
Old VGFreak

יאפ 🙂 לפעמים אם אני רוצה הורדה מהירה של משחק שאני מכיר היטב, אני משתמש באתר VGF הישן. מדובר על איזור משחקים צנוע אך די מושקע. אמנם הפעם האחרונה שהוא עודכן היה איפשהו באמצע שנות ה 2000, אבל כל הלינקים בו עובדים עד היום!

9
Emulanium

אתר דרום אמריקאי וותיק (לא ברור מאיזו מדינה בדיוק, קרוב לודאי ברזיל) שכולל רק את הסטים הבסיסיים להורדה. הוא מתעדכן תדיר לגבי אמולטורים, ובדגש על אלו שיוצאים למובייל. עדכון אחרון – כשבוע לפני כתיבת שורות אלו.

8
ROM World

אתר הורדות גנרי אך אפקטיבי. לא ברור מתי הוא עודכן לאחרונה, אבל כן ברור שהוא קיבל איומי DMCA. בהתאם יש הודעה בעמוד הראשי על משחקים שהאתר אינו מאפשר להוריד אותם והיה מעדיף שתשלמו עליהם, כמו לדוגמה משחקים ישנים של נינטנדו או משחקי GTA שאבד עליהם הכלח. שווה גיחוך. עודכן לאחרונה – לא ברור.

7
edge|emulation

אתר הורדות נטו מצויין ובלי קשקושים שנוסד בשנת 2000. סט הרומים של MAME מעודכן יחסית, והאתר כולל גם קבצי ISO איזוטריים (כמו לדוגמה הגירסה היפנית של פיינל פייט סידי). העדכון האחרון של האתר היה כחודש לפני שהוא נבדק במסגרת הפוסט הזה.

6
CoolROM

עוד אתר הורדות נטו. נראה לא פעיל כל כך, למעט הטוויטר פיד בעמוד הראשי 🙂 אבל אפשר לגלוש אליו ממקומות עבודה שחוסמים אתרי משחקים. לפחות במקום העבודה שלי הוא עובד. עדכון אחרון – כשנתיים לפני כתיבת שורות אלו. אאוץ'.

5
Emu-Russia

אתר רוסי שנוסד ב 2001 וכולל רק רומים וללא קבצי ISO. אין צורך להשתמש בתרגום כי יש גם גירסה אנגלית בילט אין. זהו אתר יעיל שנותן לכם לבחור בין חיפוש רומים ברשימות טקסט בלבד או חיפוש עם תפיסות מסך ופרטים נוספים. עודכן לאחרונה – באותו יום שבו נכתבו שורות אלו!

4
TheOldComputer

לשעבר EmuConnect. נוסד ב 1999. זה אתר הורדות מבוסס שכולל המון סטים של רומים וטוען ל 130,000 משתמשים (!). הקטע הוא שאם מעוניינים במהירות הורדה גבוהה יותר צריכים להירשם, ואם מעוניינים בסטים מלאים של רומים או ברומים ל MAME יש צורך לתרום לפחות $10 (!!). באתר יש המון איזורים מעניינים, ולדעתי שווה לכל הפחות להירשם. עדכון אחרון – כשבועיים לפני כתיבת שורות אלו.

3
rom hustler

אתר הורדות נטו מצויין עם חיפוש יעיל ותהליך הורדה מהיר וקל. יש בו אפילו קבצי ISO של פלייסטיישן 2, גיימקיוב, ואפילו – 3DO. לא ברור מתי עודכן לאחרונה, אבל זה גם לא ממש משנה. מאד מומלץ להורדה מהירה! מתי עודכן לאחרונה? – לא ידוע.

2
Planet Emulation

אתר צרפתי שנוסד ב 2001 והיה במשך זמן רב המקור שלי למשחקי ארקייד לאמולטור MAME. נראה שעד היום הוא הכי מהיר להתעדכן ברומים לגירסה החדשה של MAME. האתר בצרפתית, אז השתמשו בתרגום האוטומטי של גוגל לגלישה נוחה יותר. עדכון אחרון – יום לפני כתיבת שורות אלו.

1
Emuparadise

אתר רטרו גיימינג ענקי שכולל גם פורום מעולה. מלבד רומים הוא מכיל גם פסקולים של משחקים וסריקות קומיקס ומגזינים על גיימינג. יש צורך לעבור כמה וכמה דפים עד שמגיעים להורדה הנכספת, אבל קצב ההורדה מהיר והם מציעים אפילו הורדות ישירות של סטים מלאים של רומים כמעט לכל הקונסולות. באמת גן עדן 🙂 עדכון אחרון – כארבעה חודשים לפני כתיבת שורות אלו.

איזכור של כבוד מגיע ל MAME.dk, אתר ההורדות האגדי של משחקי ארקייד מדנמרק. היה פעיל בתחילת שנות ה 2000 והיה נקודת האור היחידה להורדת רומים למיים במשך תקופה ארוכה. לצערי הרב הוא ירד מהאוויר ומעולם לא חזר 🙁 עם זאת, אם הוא היה קיים היום הערך המוסף שלו היה זניח כי מרבית האתרים ברשימה זו נותנים פיתרון מצויין למי שמחפש הורדה מהירה של איזה רום.

דברו על פוסט זה ועל רטרו גיימינג בכלל בפורום!

עשיתם כבר לייק לדף VGFreak בפייסבוק?

שיתוף הכתבה