עשרת אתרי הורדות המשחקים הטובים ביותר

VGF החל את דרכו בשנת 2001 בעיקר בגלל ההתלהבות חסרת הרסן שלי מהגילוי של אמולטורים של קונסולות ובמיוחד של מכונות ארקייד. אלא שבשנים הראשונות לפעילותו של VGF היתה בעיה למצוא ולהוריד משחקים, אם בגלל רוחב פס מצ'וקמק ואם בגלל מחסור באתרי הורדות. אמנם כיום בעידן הטורנטים אין בעיה להשיג סטים מלאים של משחקים, אבל לפעמים מתחשק להוריד רק משחק אחד… פוסט זה הוא סקירה של אתרי ההורדות הגדולים של תחילת שנות ה 2000 שעדיין קיימים כיום.

יש שני סוגים עיקריים בהורדות משחקים לאמולטורים – מחסניות משחק כקבצי ROM (להלן: רומים) או דיסקים כקבצי ISO. יש גם את עניין קבצי ה CHD שהם קבצי הארדיסק גדולים יחסית שמלווים תמיד ברום של המשחק, בדרך כלל למשחקי ארקייד, אבל הם נדירים יחסית. עניין אותי האם אתרי ההורדות הגדולים שהשתמשתי בהם להוריד משחקים בתחילת הדרך עדיין קיימים, ומסתבר שרובם אכן פעילים ואף מתעדכנים תדיר. יתר על כן, כיום רוב אתרי הורדות הרומים כוללים גם סטים מלאים של הורדות ISO לקונסולות כמו הפלייסטיישן והסאטורן, מה שהיה נדיר במיוחד לפני כמה שנים בגלל גודלם של משחקי הסידי הללו (כמה מאות מגה בייטים).
הנה הרשימה שלי של עשרת אתרי הורדות המשחקים הטובים ביותר (רשימה עודכנה לאחרונה בפברואר 2018):

10
Old VGFreak

יאפ 🙂 לפעמים אם אני רוצה הורדה מהירה של משחק שאני מכיר היטב, אני משתמש באתר VGF הישן. מדובר על איזור משחקים צנוע אך די מושקע. אמנם הפעם האחרונה שהוא עודכן היה איפשהו באמצע שנות ה 2000, אבל כל הלינקים בו עובדים עד היום, באחריות 🙂
(עדכון תחילת 2018) בימים עברו מכרתי באתר את סט הדיסקים (שהפך לימים ל"ארקייד DVD") שהכיל רומים נבחרים לאמולטור הארקייד MAME. כמובן שכבר שנים רבות ה"ארקייד DVD" לא נמכר ועכשיו אני מציע להורדה את כל התכולה שלו שכוללת סטים שלמים של כל משחקי SNK ניאו גיאו וכל משחקי קאפקום CPS. סט המשחקים הזה תואם לגירסת מיים 0.139 שאפשר להוריד לאנדרואיד כ MAME4droid מחנות הגוגל פליי סטור ולפיסי מדף המערכות.
בנוסף, אתר המשנה "מגאסון!" מכיל כ 200 משחקי נינטנדו NES המבוקשים ביותר. נסו אותו!

9
ROMNation

אתר הורדות בסיסי מאד אך אפקטיבי למרות שיש בו חוסרים של קונסולות רבות, ובעיקר קונסולות סידי. כל הקלקה מלווה בפרסומת פופאפ שזה די מעצבן, אבל ההורדות עובדות וזה מה שחשוב. לא ברור מתי הוא עודכן לאחרונה ואני מנחש שזה קרה אי שם ב 2014

8
Emulanium

אתר דרום אמריקאי וותיק (לא ברור מאיזו מדינה בדיוק, קרוב לודאי ברזיל) שכולל רק את הסטים הבסיסיים להורדה. הוא מתעדכן תדיר לגבי אמולטורים, ובדגש על אלו שיוצאים למובייל. עדכון אחרון היה ב 2017.

7
edge|emulation

אתר הורדות נטו מצויין ובלי קשקושים שנוסד בשנת 2000. סט הרומים של MAME מעודכן יחסית, והאתר כולל גם קבצי ISO איזוטריים (כמו לדוגמה הגירסה היפנית של פיינל פייט סידי). נראה שהוא מתעדכן תדיר כי העדכון האחרון שלו היה ב 2015.

6
CoolROM

אתר הורדות וותיק זה קיבל פנייה מאיימת מנינטנדו ולכן כבר לא ניתן למצוא בו רומים לאף קונסולה שלהם, אבל הוא כן כולל משחקים לקונסולות אחרות כולל אפילו לפלייסטיישן 2! מה שטוב בו זה אפשר לגלוש אליו ממקומות עבודה שחוסמים אתרי משחקים (; ולפחות במקום העבודה שלי הוא אכן עובד. העדכון האחרון קרה ב 2012 (אאוץ'), והציוץ האחרון בטוויטר פיד בדף הבית היה ב 2014.

5
Emu-Russia

אתר רוסי שנוסד ב 2001 וכולל רק רומים וללא קבצי ISO. אין צורך להשתמש בתרגום כי יש גם גירסה אנגלית בילט אין (לבחור בפינה הימנית עליונה). זהו אתר יעיל שנותן לכם לבחור בין חיפוש רומים ברשימות טקסט בלבד או חיפוש עם תפיסות מסך ופרטים נוספים. נראה שהוא מתעדכן כל הזמן – עדכון אחרון שנצפה היה ב 2018.

4
TheOldComputer

לשעבר EmuConnect. נוסד ב 1999. זה אתר הורדות מבוסס שכולל המון סטים של רומים וטוען ל 170,000 משתמשים (!). הקטע הוא שאם מעוניינים במהירות הורדה גבוהה יותר צריכים להירשם, ואם מעוניינים להוריד סטים מלאים של רומים או רומים ל MAME יש צורך לתרום לפחות 20 פאונד (!!). באתר יש המון איזורים מעניינים, ולדעתי שווה לכל הפחות להירשם. לא מפתיע שהאתר מתוחזק היטב וכולל יחסית מעט פרסומות, והעדכון האחרון בו קרה ב 2018.

3
rom hustler

אתר הורדות נטו מצויין עם חיפוש יעיל ותהליך הורדה מהיר וקל. יש בו קבצי ISO של פלייסטיישן 2, גיימקיוב, ואפילו 3DO. מאד מומלץ להורדה מהירה, אבל עודכן לאחרונה אי שם ב 2015.

2
Planet Emulation

אתר צרפתי שנוסד ב 2001 והיה במשך זמן רב המקור שלי למשחקי ארקייד לאמולטור MAME ונראה שעד היום הוא הכי מהיר להתעדכן ברומים לגירסה החדשה של MAME. האתר בצרפתית, אז השתמשו בתרגום האוטומטי של גוגל לגלישה נוחה יותר. זה אתר מושקע ומתעדכן תדיר, ולא פלא שהעדכון האחרון שלו קרה יום לפני כתיבת שורות אלה.

1
Emuparadise

אתר רטרו גיימינג ענקי שכולל גם פורום מעולה. מלבד רומים הוא מכיל גם פסקולים של משחקים וסריקות קומיקס ומגזינים על גיימינג. יש צורך לעבור כמה וכמה דפים עד שמגיעים להורדה הנכספת, אבל קצב ההורדה מהיר והם מציעים אפילו הורדות ישירות של סטים מלאים של רומים כמעט לכל הקונסולות. באמת גן עדן 🙂 עדכון אחרון – 2018.
הערה קטנה: ב 2017 האתר קיבל אזהרה מנינטנדו ועקב כך מחק משחקים של החברה מההורדות שלו.


איזכור של כבוד מגיע ל MAME.dk, אתר ההורדות האגדי של משחקי ארקייד מדנמרק. הוא היה פעיל בתחילת שנות ה 2000 והיה נקודת האור היחידה להורדת רומים למיים במשך תקופה ארוכה. לצערי הרב הוא ירד מהאוויר ומעולם לא חזר 🙁 עם זאת, אם הוא היה קיים היום הערך המוסף שלו היה זניח כי מרבית האתרים ברשימה זו נותנים פיתרון מצויין למי שמחפש הורדה מהירה של איזה רום.

במהלך העבודה על העדכון (תחילת 2018) של פוסט זה, נתקלתי בכמה אתרי הורדות רומים "חדשים" יחסית ושנראים מבטיחים למדי, כמו: FreeRomsDopeRoms ו Romulation.

תודה שקראתם את הכתבה, אם נהניתם – אשמח אם תעשו לייק לדף VGFreak בפייסבוק!

שיתוף הכתבה