חובה לשחק: Streets of Rage Remake

סטריטס אוף רייג' היא סדרת המשחקים האהובה עלי. יש משהו ממכר ממש בגרפיקת הספרייטים המצויינת, בשליטה ההדוקה, במוזיקת הטכנו הקאנונית של יוזו קושירו, ובאפקטים המספקים של סאונד המכות. מבחינתי מדובר במשחק המושלם להתפרקות מעצבים. כמובן שכבר כתבתי על Streets of Rage Remake בעבר בפוסט דאבל דרגון נגד פיינל פייט נגד סטריטס אוף רייג'. אבל אתם חייבים לסלוח לי על ה"כפילות" הזאת כי באמת שגם אחרי חמש שנים מאז שיצא, עדיין מדובר באחד ממשחקי הרטרו הטובים ביותר, ובהחלט מגיע לו פוסט משלו.

Streets of Rage Remake (או בקיצור, רימייק) הוא משחק עצמאי חינמי (!) אשר פותח ע"י סטודיו האינדי Bombergames. בגירסתו החמישית והאחרונה (לא כולל כמה עדכונים קטנים בשנים האחרונות), פרי פיתוח של כמעט עשור שלם, הוכיח משחק ה"חובבים" הזה את הלא יאומן – הוא עולה באיכותו אפילו על המשחקים המקוריים! צריך לשחק בו כדי להאמין. 103 שלבים עם מסלולי התקדמות מרובים, 19 דמויות ו 64 אויבים שכוללים רימאסטרים מכל המשחקים המקוריים. 83 טרקים מחודשים ומקוריים של המוזיקה המצויינת מכל משחקי הסידרה. בקלות משחק המכות רחוב הפיקסל-ארטי הטוב ביותר.

רימייק הוא למעשה שילוב של שלושת משחקי הטרילוגיה הראשונה מהמגה-דרייב, רק עם שיפורים ותוספות מטורפות, שאיכשהו לא מורידים מהחוויה והאווירה הביטאמאפית המיוחדת של המשחקים המקוריים. קשה להמליץ לשחק על המשחקים המקוריים כשהמשחק המדהים הזה קיים.
לרימייק יצאו גם המון מודים אשר השתמשו בפיצ'ר ה SOR Maker שמגיע מובנה עם המשחק, חלקם לא רעים בכלל, ואת רובם אפשר למצוא בפורום של SORRcommunity. המשחק קיבל לא מעט פורטים, ביניהם: לווינדוז, לאפל Mac OSX, ללינוקס, לאקסבוקס המקורי (?), ואף לקונסולת האמולטורים הניידת האיזוטרית GP2X (??). לאור זאת עצוב וקצת לא ברור למה אין לו עדיין פורט לאנדרואיד 🙁

למרות שבזמן הפיתוח Bombergames קיבלו מסגה אור ירוק להמשיך עם הפרויקט, כמה ימים לאחר שיצא ובסגה פתאום שמו לב לכך שהוא כל כך טוב, הם יצרו קשר עם המפתחים בדרישה להסיר את קובץ ההורדה מהרשת… מסתבר שהאור הירוק ש Bombergames קיבלו היה ממחלקת ה PR ולא מהמחלקה המשפטית של סגה. לשמחתנו הרבה, על אפה ועל חמתה של סגה אפשר להשיג היום את רימייק בקלות.

!Go Play
כן, הפוסט הזה קצר כי באמת שאני לא רוצה לבזבז לכם את הזמן – רוצו עכשיו לשחק! אתם לא צריכים אמולטור, רימייק הוא משחק רטרו להתקנה ישירות (בין היתר) על ווינדוז, ואפשר להוריד אותו בהורדה ישירה מכאן.