You are currently viewing פרויקט טנגו מכים בשלישית – Pocky & Rocky Reshrined

פרויקט טנגו מכים בשלישית – Pocky & Rocky Reshrined

פוקי ורוקי ("קיקי קאיי קאיי" ביפן) היא סדרת משחקים של טאייטו שהחלה בארקיידס עוד ב 1986 ועברה לקונסולות עם פורטים והמשכים שפותחו ע"י Natsume. פוקי היא מיקו (כוהנת מקדש שינטו) ורוקי הוא טנוקי (מעין דביבון יפני) שיוצאים להלחם במפלצות ושדים מהמיתולוגיה היפנית. כצפוי ממשחק ארקיידי, הגיימפליי הוא פשטני למדי – שולטים בדמות במבט איזומטרי (מלמעלה בזוית) ויורים על כל מה שזז על המסך תוך כדי התקדמות מעלה ולצדדים. מאד דומה לקומנדו של קאפקום, או Ikari Warriors של SNK, רק קצת יותר ילדותי והרבה יותר חמוד.

למשחק הארקייד המקורי יצאו כמה גרסאות ביתיות, בעיקר לכונן הדיסקים של הפאמיקום ולפיסי אנג'ין, אבל רק ביפן. בתחילת הניינטיז נצומי רכשה את הזכויות לסדרה והוציאה שני משחקים לסופר נינטנדו, פוקי ורוקי 1 ו 2, וב 2001 גם משחק גיימבוי אדבנס. אבל אז הסדרה נכנסה לתרדמת של שני עשורים (!) עד שב 2022 יצא סוף סוף Pocky & Rocky Reshrined.

רישריינד פותח ע"י אותו הצוות בנצומי שהביא לנו את Wild Guns Reloaded ואת NinjaWarriors Once Again המדהימים. זהו המשחק השלישי שלהם בסדרה של רימייקים פיקסל-ארטים של משחקי סופר נינטנדו שהם פיתחו במקור בניינטיז. כן, הצוות הזה שנקרא Tengo Project כולל את שלושת המפתחים המקוריים שעבדו ב Natsume בתקופת הסופר נינטנדו! והם עושים את מה שהם אוהבים כבר שלושים שנה עם רמת מומחיות שמתחרה עם הסטודיו האגדי M2, בכל הנוגע לגרפיקת פיקסל-ארט ומשחקיות אולדסקול.

רישריינד הוא מעין רימייק של פוקי ורוקי הראשון לסופר נינטנדו, והוא לכאורה שואל ממנו המון נכסים גרפיים וספרייטים מפוקסלים. אבל כמו שני המשחקים הקודמים של פרוייקט טנגו, מדובר כאן בגירסה משודרגת בכל אספקט של משחק המקור, לרבות ספרייטים ושלבים חדשים. והתוצאה היא יפהפייה ומרשימה ביותר. ככה עושים פיקסל ארט מושקע באמת!
וגם המוזיקה כוללת רמיקסים של משחק הסופר נינטנדו והיא פשוט נפלאה.

הגיימפליי הוא פשוט וארקיידי, אבל יש בו רבדים עמוקים יותר של טקטיקה, מעבר למעיכת כפתורים. יש כאן ארבעה כפתורים: יריות עם טורבו אוטומטי, הדיפה/חסימה שמחזירה את (מרבית) היריות של האויבים, החלקה/קפיצה כדי להחלץ מהר ממקום מסוכן וכמובן מג'יק למקרים בהם מרגישים חנוקים ורוצים לנקות את המסך מאויבים.
הדמויות יכולות לנוע ולירות בשמונה כיוונים, ובזכות תנועות ההדיפה וההחלקה קדימה יש ברישריינד יותר טקטיקה ממשחק יריות רגיל. המשחק מאלץ אותך לשלוט בתנועות אלה כדי לעבור את האזורים והבוסים הקשים שלו.

ואכן רישריינד הוא די קשה, וגם בדרגת הקושי הרגילה שלו הוא מציג אתגר לא פשוט. יש אפשרות לפתוח דרגת קושי קלה יותר אם אוספים 3,000 מטבעות במהלך המשחק. כלומר, המשחק מעודד אתכם לפחות לנסות את האתגר שלו כפי שהתכוונו המפתחים, לפני ש"תוותרו לעצמכם". העניין הוא שאני סיימתי את המשחק על נורמל ועדיין לא הצלחתי להגיע ל 3,000 מטבעות…
רישריינד גם לא מאפשר משחק ביחד על ההתחלה אלא רק משחק יחיד, ואת האופציה הזאת אפשר לפתוח תמורת 10,000 מטבעות (!) אבל אם תכניסו את הקוד הבא במסך התפריט הראשי תקבלו את האופציה הזאת + את כל הדמויות במשחק!
[שמאלה][שמאלה][שמאלה][שמאלה]
[ימינה][ימינה][ימינה][ימינה]
[שמאלה][ימינה][שמאלה][ימינה][שמאלה][ימינה][שמאלה][ימינה]
מעצבן? קצת, אבל גם מאד "רטרואי" (;

!Go Play
את כל משחקי העבר בסדרת פוקי ורוקי אפשר לשחק בקלות באמצעות אמולטורים על הפיסי או על הטלפון או כל קונסולת רטרו שנמכרת כיום.
פוקי ורוקי רישריינד יצא לכל הקונסולות (כולל אקסבוקס) ולפיסי (סטים בלבד) במחיר $30. זה מחיר מעט גבוה, בייחוד בהתחשב ששני המשחקים הקודמים של פרויקט טנגו עולים $20, אבל מקבלים כאן משחק ניו-רטרו מלוטש ברמה הגבוהה ביותר.