רימייקים של משחקי קונסולות לפיסי

רימייקים של משחקים קלאסיים הם נפוצים כבר הרבה זמן. נינטנדו בעצמה אחראית לכמה מהרימייקים המוצלחים ביותר, לדוגמה: משחקי מאריו מה NES לסופר נינטנדו, מטרואיד מהסופר נינטנדו לגיימבוי אדבנס, ומעל כולם זלדה אוקרינת הזמן מהנינטנדו 64 ל 3DS. יש עוד הרבה דוגמאות של רימייקים למשחקים שקפצו דור מ 8 ביט ל 16 ביט ולקונסולות מתקדמות יותר, אבל בפוסט זה אני רוצה להתמקד ברימייקים של משחקי רטרו ידועים שעברו פאזה משמעותית יותר ופותחו מחדש ב FULL HD דווקא לפיסי. דרך מצויינת לדעתי להנגיש רטרו גיימינג לאנשים שלא היתה להם קונסולה באייטיז/ ניינטיז והיום כבר מפחדים מרזולוציות נמוכות 🙂

מעשיות ברווזיות – כן, ככה דאק טיילס נקרא בישראל. יש לך בעיה עם זה? גם לי… המשחק משלב בצורה מוצלחת מאד ספרייטים ורקעים פוליגוניים. ולא תאמינו אבל הקאסט המקורי של הסידרה מהניינטיז גוייס להקליט את הקולות!

מיקי מאוס בטירת האשליות – אחד המשחקים המרשימים ביותר על הסגה מגה דרייב והמאסטר סיסטם. הרימייק פותח בשיתוף עם המעצב של המשחקים המקוריים מהניינטיז. התוצאה מרשימה מאד, בייחוד בהתחשב בכך שזה משחק פלטפורמה פוליגוני, ללא ספרייטים בכלל.

פלאשבאק – המשחק ששווק ב 1992 כ"משחק סידי במחסנית משחק" חוזר ב HD. גם כאן המפתח של משחק ה 16 ביט המקורי הוא גם המפתח של הרימייק. הדעות עליו חלוקות, יש כאלו שחושבים שהוא שיפור ענקי, אבל אני אישית מעדיף את המשחק המקורי על המגה דרייב.

סטריידר – היה מדהים בארקייד, על המגה דרייב ובסיקוול על הפלייסטיישן הראשון. ועכשיו יוצא על כל קונסולה שנמכרת היום תוך שמירה על משחקיות הדוקה, עיצוב, וגיימפליי ייחודי שאפיין את הסדרה בראשית ימיה.

דאבל דרגון ניאון – זה רימייק של משחק מכות רחוב אולי הידוע ביותר לארקייד. הוא שומר על הגיימפליי הנוקשה ממשחקי הארקייד המקוריים, אבל אחרי שמתרגלים אליו (מחדש…) מגלים משחק מצויין עם המון הומור אייטיז.

מונסטר בוי – ההמשך הרוחני של סידרת וונדר בוי וסידרת מונסטר וורלד (שהן אותו הדבר?) המצויינות מבית סגה. המשחק עבר תהפוכות רבות מתחילתו כפרוייקט מימון המונים , אך נראה שהוא עלה סוף סוף על דרך המלך. מפתח הסידרה המקורית משותף גם כאן בפרוייקט.

טוקי – נראה מאד מבטיח כשהוכרז בשנת 2009. הרימייק היפהפה הזה נמצא בסטטוס WIP כבר שנים רבות. חברת משחקי האינדי שמפתחת אותו עדכנה לאחרונה את האתר שלה. בתקווה שזה סימן טוב.

Pac-Man Championship Edition DX – פאקמן על סטרואידים! ויזואליות ניאון יפהפיה, המון מבוכים וכמות מטורפת של רוחות לאכול. זה טייק מגניב על פאקמן שאמנם מרגיש קצת כמו משחק אייפד, אבל זה לא בהכרח דבר רע ולדעתי כל אחד חייב לשחק בו.

Outrun 2006 – יצא גם לפלייסטיישן 2 ולאקסבוקס הראשון, אבל רק על הפיסי היה אפשר לשחק ב HD אמיתי. זה משחק נהיגה ארקיידי באקסטרים. יש בו מעט מאד מעבר לנהיגה כיפית במהירות גבוהה ועקיפות בלי סוף 🙂 ולמרות שהוא ישן, הגרפיקה עדיין נראית מצויין.

יש עוד משחקים קלאסיים רבים שעברו תהליך רימאסטר ויצאו על הפיסי. ברוח רשימה זו אפשר לציין במיוחד גם את שני משחקי Bionic Commando Rearmed, את  Choplifter HD ואת Karateka. אמשיך לעדכן את הפוסט הזה בעתיד!

!Go Play

להורדת מרבית המשחקים בפוסט זה גשו ל STEAM או לאתר הטורנטים הקרוב למקום מגוריכם 🙂

דברו על פוסט זה ועל רטרו גיימינג בכלל בפורום!

שיתוף הפוסט